مدیر تعاون روستایی هرمزگان توزیع بیش از ۱۵ هزارتن آرد روستایی در هرمزگان

نرگس شکوهی مقدم
هرمزگان-خبرنگار جهان اقتصاد

مدیرسازمان تعاون روستایی استان هرمزگان، گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۵ هزارتن آرد روستایی در این استان بین روستاییان توزیع شده است.
به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان هرمزگان، سیروس اسدپور امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای امسال میزان ۱۵ میلیون ۵۲۵ هزار کیلوگرم آرد خبازی و خانه‌پزی توسط شبکه تعاون روستایی در تمام روستاهای این استان توزیع شده است.


وی افزود: از این میزان ۶میلیون و ۲۰۰ هزار کیلوگرم آرد خانه پز روستایی و۹ میلیون و ۵۲۰ هزار کیلوگرم آرد خبازی در بین نانوایان توزیع شده است.
اسدپور خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده این آردها توسط ۷ اتحادیه شهرستانی و ۵۸ شرکت تعاون روستایی زیر پوشش آن، در سطح روستاها توزیع شده است.
وی عنوان کرد: در راستای خدمات‌رسانی به روستاییان و کشاورزان و همچنین براساس وظایف محوله سازمان تعاون روستایی، شبکه تعاون در سطح شهر و روستاها اقدام به توزیع آرد و کالاهای اساسی می‌کند.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان هرمزگان با بیان اینکه عمده شرکت‌های تعاونی روستایی عامل توزیع آرد روستائیان هستند، اعلام کرد: خدمات رسانی به کشاورزان و روستائیان از مهم‌ترین فعالیت‌های شبکه تعاونی روستایی استان هرمزگان محسوب می‌شود.
اسدپور تصریح کرد: شبکه تعاون روستایی هرمزگان بیش از ۲۰۰ واحد فروشگاه مصرف روستایی را در روستاهای استان بصورت فعال دارد.

وی، هدف از توزیع آرد بین روستاییان را ارایه خدمات بهتر و در راستای حمایت از روستاییان دانست و افزود: از مهمترین مزایای این اقدام تعاونی های روستایی، کاهش رفت و آمد روستاییان، صرفه جویی در وقت و هزینه است.
تعاون روستایی استان هرمزگان دارای ۱۴۰ تشکل با ۱۳۵ هزار نفر عضو شامل ۶۵ اتحادیه وشرکت تعاونی روستایی، ۲۱ شرکت تعاونی تولید، ۳۲ شرکت تعاونی کشاورزی و زنان ، ۱۳ نظام صنفی و ۹ تشکل خبرگان کشاورزی است.
ا

نظرات شما

×

Comments are closed.