مدیرعامل هلدینگ سیمان تامین: خروج از بنگاه‌داری با واگذاری ۹ شرکت هلدینگ سیمان فارس و خوزستان

۱۳۹۶/۱۲/۱۴

 علی شفائی

مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین با انتقاد به رد پیشنهاد توقف عرضه قیر مجانی برای ساخت و بازسازی جاده‌ها در بودجه سال ۹۷ از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به افزایش قیمت قیر و فرصت‌های صادارتی این محصول، در صورت توقف عرضه رایگان این محصول برای جاده‌سازی، سیمان می‌تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، عباس صفاکیش در نشستی با اصحاب رسانه، با بیان اینکه هزینه استفاده از سیمان برای رویه جاده‌ها به جای قیر بسیار پایین‌تر بوده و مشکلاتی چون حرکت قیر در گرمای زیاد را نداشته و عمر بالاتری نیز دارد.

وی در ادامه به کاهش صادرات سیمان در سال‌های اخیر اشاره کرد و تصریح‌کرد: به دلیل هزینه بالای حمل و نقل، اکثریت کشورها تلاش می‌کنند، سیمان مورد نیاز را خودشان تولید کنند، چنانکه با وجود تولید ۴٫۲ میلیارد تن سیمان در سال تنها ۱۵۰ میلیون تن یعنی کمتر از ۵ درصد تولید جهانی صادر می‌شود.

صفاکیش با بیان اینکه هزینه حمل و نقل سیمان بعضا از قیمت آن بالاتر است، افزود: با این وجود ایران در سال ‌های گذشته ۱۹ میلیون تن سیمان صادرکرده‌است که با این عدد جایگاه بزرگترین صادرکننده جهان را به خود اختصاص داده‌است و قریب به ۶۰ درصد این صادرات ب کشور عراق بوده‌‌است.

وی گفت: از مجموع ۱۹ میلیون تن صادرات سیمان ۶۰ درصد آن به عراق صادر شده‌است و از کل صادرات حدود ۵ میلیون تن معادل ۲۵ درصد سهم هلدینگ سیمان شستا بوده‌است.

مدیرعامل هلدینگ سیمان شستا با اشاره به مشکلات پیش آمده در صادرات سیمان به عراق، خاطرنشان‌کرد: با تعرفه‌‌هایی که عراق برای واردات سیمان ایران تعیین‌ کرده‌است، میزان صادرات به ۱۲ میلیون تن کاهش یافته‌است و از این رو به دنبال جایگزین کردن این بازار با سایر بازارها مانند افغانستان، روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس هستیم.

وی تصریح کرد: در این راه باید دیپلماسی ما فعال باشد تا بتوانیم صادرات داشته باشیم. با این راه می‌توانیم تعرفه‌ای که امروز عراق بر روی سیمان ایران اعمال کرده را کم کنیم.

صفاکیش در خصوص رقابت منفی در بین تولیدکنندگان سیمان در کشور گفت: متاسفانه بر اثر همین رقابت که ما عراق را از دست دادیم و امروز قیمتی که ما عرضه می‌کنیم معادل قیمت سال ۹۳ است. البته انجمن سیمان سال گذشته بین کارخانجات هماهنگی خوبی به وجود آورده و بازار را سهمیه‌بندی کرده که ما امیدواریم با تعهدی که کارخانجات سیمان نشان داده‌اند بتوانیم به قیمت‌های سال ۹۳ برگردیم و دیگر خبری از تخفیف‌های آنچنانی نباشد.

وی در خصوص پروژه‌های مهم سیمان فارس و خوزستان اظهار داشت: ما چهار پروژه اصلی داشتیم که یکی از آنها احداث واحد آسیاب سیمان در العماره عراق است که تاکنون ۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته و امیدواریم که در ابتدای سال ۹۷ راه‌اندازی شود.

مدیر عامل هلدینگ سیمان فارس و خوزستان افزود: پروژه دیگر تولید لوله‌های PRG است که برای آبیاری استفاده می‌شود این محصول سبک‌تر از لوله‌های بتونی و فولادی است و توانستیم هفته گذشته آن را راه‌اندازی کنیم.

وی تصریح کرد: مطابق هماهنگی‌ای که با محیط زیست انجام شده قرار است ظرف یکی دو سال آینده سیمان فارس که یکی از قدیمی‌ترین کارخانجات کشور است به لحاظ قرار گرفتن در حریم شهری تعطیل شود و جایگزین آن سیمان خرامه احداث شود که تا به امروز بر روی این پروژه ۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته.

مدیرعامل هلدینگ سیمان شستا با اشاره به سوخت مصرفی کارخانجات گفت: از چند سال پیش قرار شد سوخت مصرفی از مازاد به گاز تبدیل شود اما در برخی از مکان‌های کشور گازرسانی صورت نگرفته. در واحدهایی همچون سیمان خاش از مازاد استفاده می‌کنند. بر همین اساس مقرر شد دولت مازاد را به قیمت گاز به ما بفروشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما برعکس تمام دنیا حمل و نقل با قطار گران‌تر از حمل و نقل زمینی است از طرف دیگر وقتی به خاطر سرما گاز سه دلاری که به ما داده می‌شود قطع می‌شود در ازای آن ۱۳ دلار به کشورهای دیگر صادر می‌شود. پس دولت در هر متر مکعب گاز ۱۰ دلار سود می‌کند.

وی ادامه داد: ما طی نامه‌ای به وزارت صنعت پیشنهاد دادیم که بخشی از این پول به صورت سوبسید حمل و نقل مصرف شود و برای صادرات تخفیف ۵۰ درصدی قائل شود. در صورت کاهش ۵۰ درصدی هزینه حمل و نقل صادرات ما چهار تا پنج میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. ضمن آنکه در این بسته پیشنهادی قرار شد بخشی از این پول نیز به توسعه بنادر کشور اختصاص داده شود.

صفاکیش در خصوص واگذاری کارخانجات زیرمجموعه هلدینگ سیمان به بخش خصوصی گفت: ما تابع سیاست‌های شستا و آنها نیز تابع رئیس جمهور هستند و به دنبال دستور ایشان ما خود را برای خروج از بنگاهداری آماده می‌کنیم. مذاکره با خریداران به عهده ماست اما در نهایت فروش آنها به عهده صباتامین است.

وی ادامه داد: در مرحله اول چهار کارخانه سیمان و پنج کارخانه غیرسیمانی مانند تولید بتون، گچ و لوله در لیست فروش قرار گرفته‌اند و خریدارانی نیز برای آنها پیدا شده که در حال مذاکره با آنها هستیم.

صفاکیش اضافه کرد: ما اکنون در مرحله اول این شرکت ها را معرفی کرده ایم و براساس مذاکراتی که انجام شده است متقاضیانی برای خرید این شرکت ها وجود دارد.

مدیرعامل هلدینگ سیمان شستا با بیان اینکه فروش این شرکت ها با شستا است، اظهار داشت: اغلب این شرکت‌ها پربازده هستند و امیدواریم به مرحله فروش برسد .

وی در ادامه با بیان اینکه شرکت های ما وارد بورس شده است، گفت: ما دنبال بورس کالا هم هستیم که سیمان را به بورس ببریم تا سهمیه های کارخانجات را کنترل کنیم اما فضای بورس رقابتی است نه کنترلی.

این مقام با اشاره به هلدینگ سیمان تامین که ٣١ درصد کل ظرفیت کشور را دارد، اظهار داشت: ١۶،۶ میلیون تن کلینکر در کارخانجات ما تولید شده است که ما اکنون ١٧ شرکت سیمان در اختیار داریم و ١۶ شرکت ما نیز غیرسیمانی است.

وی تصریح کرد: در مجموع بزرگترین هلدینگ در کشور مربوط به هلدینگ سیمان است و تولید سیمان ما امسال ١۶،٣ میلیون تن است که ١۴،٣ میلیون تن آن مصرف داخل و ٢ میلیون تن صادرات سیمان و ١،٣ میلیون تن کلینکر داشته ایم که حدود ٢۵ درصد کل صادرات کشور است.

صفاکیش ادامه داد: در اکثر صنایع ما با مازاد عرضه مواجه هستیم و درآمد ملی کشور در سال ٩۵ نیز به معادل سال ١٣٨٢ رسیده و در ١۵ سال گذشته درآمدهای ما اضافه نشده است اما برای تولید ۵٠ درصد سرمایه گذاری شده است و در واقع تولید ۵٠ درصد رشد داشته اما درآمدهای ما مانند سال ٨٢ بوده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین اضافه کرد: به همین دلیل قدرت خرید معادل تولیدات نیست و در همه تولیدات کشور مازاد داریم اما مازاد در صنعت سیمان مضاعف است.

این مسوول ادامه داد: در مجموع در کل کشور با پدیده ای به نام مازاد عرصه نسبت به مصرف مواجه شدیم اما در بخش سیمان به دلیل محدودیت های بودجه ای برای طرح های عمرانی این موضوع دوچندان شده است که در این زمینه در راهکار پیشنهاد شده است.

وی ارائه راهکاری برای افزایش میزان مصرف سیمان و افزایش میزان صادرات این کالا وا به عنوان دو راهکار مهم بیان کرد و افزود: اکنون در دنیا به جای قیر یا آسفالت از رویه های بتونی با طول عمر بالای ۵٠ سال استفاده می‌کنند که به همین منظور انجمن صنعت سیمان تلاش می کند تا رویه های بتونی را جایگزین کند اما این فرهنگ سازی کار دشواری است.

صفاکیش اظهار داشت: جایگزینی سازه های بتونی بجای اسکلتی نیز دیگر راهکار برای رونق صنعت سیمان است چون سیمان مانند مواد خوراکی و پوشاک تنوعی ندارد که مردم وا برای خرید جذب کند.

نظرات شما

×

Comments are closed.