مدیرعامل رنو: تحت هیچ شرایطی ایران را ترک نمی کنیم

۱۳۹۶/۰۷/۱۹

مدیرعامل شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد: هر اتفاقی که در ۱۵ اکتبر آینده (۲۳ مهرماه) بیفتد، این شرکت نه تنها ایران را ترک نخواهد کرد، بلکه برای تداوم حضور در ایران برنامه ریزی بلندمدت و جدی دارد.

به گزارش ایرنا، دولت آمریکا به موجب قوانین داخلی این کشور باید هر ۹۰ روز یکبار گزارشی درباره پایبندی ایران به تعهداتش در برجام تقدیم کنگره این کشور کند؛ رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در دو گزارش در ماه‌های آوریل (اسفند – فروردین ) و جولای (تیر – مرداد) تاییدیه مربوط به این توافق هسته‌ای را صادر کرده است. موعد گزارش بعدی دولت آمریکا ۱۵ اکتبر (۲۳ مهرماه) است و در این تاریخ طبق قانون وضع‌شده در کنگره آمریکا، رئیس‌جمهور ملزم است پایبندی ایران به برجام را تایید کند یا نکند.

در همین پیوند، اما «کارلوس گون» مدیرعامل گروه خودروسازی رنو در ایران با اشاره به برنامه های میان مدت این گروه با تاکید بر اهمیت بازار ایران تاکید کرد که رنو ایران را ترک نخواهد کرد و برای این کشور برنامه ریزی بلندمدت و جدی دارد.

به گفته این مقام مسئول فرانسوی، سال گذشته رنو بهترین عملکرد خود را از ابتدای حضور بی وقفه خود در ایران از سال ۲۰۰۴ تجربه کرد و رکورد تولید و فروش را شکست؛ در ۹ ماهه سال ۲۰۱۷ نیز رکوردهای جدیدی از تولید و فروش به ثبت رسیده است.

مطابق این برنامه ۶ ساله، درآمد سالیانه رنو به بیش از ۷۰ میلیارد یورو خواهد رسید و در پایان ۶ سال حاشیه عملیاتی این شرکت بیش از هفت درصد خواهد بود.

برپایه این گزارش، رنو پیش بینی کرده که فروش خودرو در پایان این برنامه ۶ ساله، به پنج میلیون دستگاه در سال خواهد رسید. گسترش سبد محصولات از جمله خودروهای تجاری سبک، خودروهای برقی و خودروهای خاص منطقه ای، از برنامه های دیگر این شرکت است.

شنبه گذشته «استفانک چومبا» سفیر جمهوری چک در تهران در آیین امضای قرارداد همکاری صنعتی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و وزارت صنعت و تجارت جمهوری چک نیز اظهار کرده بود: هر اتفاقی که در ۱۵ اکتبر برابر با ۲۳ مهر ( تایید و یا رد برجام توسط ترامپ) بیفتد، تصمیم جمهوری چک مشخص است و هیچ تغییری در آن رخ نخواهد داد.

وی تصریح کرد: دولت چک معتقد است که این کشور همراه با جامعه جهانی از برجام حمایت خواهد کرد و اگر اختلافی هم باشد آن را حل کرده و راهی بجز برجام نمی شناسیم.

سفیر جمهوری چک در تهران تاکید کرد: فرصت ها و زمینه های زیادی برای توسعه مراودات و همکاری های بین ۲ کشور و همچنین با جامعه جهانی موجود است و باید با احترام گذاشتن به برجام، به توسعه این همکاری ها پرداخت.

نظرات شما

×

Comments are closed.