لزوم برخورد با فروشندگان متخلف در ماه رمضان

۱۳۹۷/۰۲/۲۹

خبرگزاری ایکنا نوشت: هر ساله در ایام ماه رمضان، مسئله تنظیم بازار این ماه مبارک و اقدامات نهادهای نظارتی اهمیت پیدا می‌کند؛ چراکه برخی از فروشندگان اقدام به سوءاستفاده کرده و قیمت کالاهای اساسی در این ماه را افزایش می‌دهند که این مسئله موجبات نارضایتی برخی از شهروندان را فراهم می‎کند بنابراین ضرورت دارد که دولت و سایر نهادهای مسئول همانند سال‌های گذشته اقداماتی برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان انجام دهند.
حجت‎الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی‌کیا، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفت‎وگو با ایکنا، با اشاره به اهمیت تنظیم بازار ماه مبارک رمضان اظهار کرد: یکی از رسالت‌های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان تعزیرات و اتاق اصناف این است که نسبت به تنظیم بازار این ماه مبارک اهتمام ویژه داشته باشند و اجازه ندهند فشاری بر مردم روزه‎دار وارد شود و امیدواریم در سال جاری هم این اقدامات انجام شود.
وی ادامه داد: انتظاری که از این نهادها وجود دارد این است که اجازه ندهند به قشر متوسط و محروم جامعه، فشار مضاعفی وارد شود؛ مخصوصا در این ایام که بازار متلاطم است و قیمت کالاهای مورد نیاز مردم به صورت آنی تغییر پیدا می‎کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: امیدواریم نهادهای مسئول، ظرفیتی به وجود بیاورند که باعث شود تنظیم و کنترل بازار در ماه مبارک رمضان به خوبی پیش رفته و مشکلی در جهت دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز مردم در این ماه به وجود نیاید.
منتخب مردم سنقر و کلیایی در خانه ملت تأکید کرد: از سوی دیگر، سازمان تعزیرات حکومتی باید با افراد متخلف به صورت قاطعانه برخورد کرده و به مردم نشان دهد که سیستم نظارتی، هوشیار و بیدار است و نظارت بر بازار و برخورد با متخلفان را با قاطعیت پیش خواهد برد.
حسینی‌کیا به نقش مردم اشاره کرد و گفت: از مردم هم باید تقاضا کنیم که گزارشات تخلف فروشندگان را به صورت مستمر به نهادهای نظارتی اطلاع دهند تا زمینه سوء استفاده برای خاطیان به میزان کمتری فراهم شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان اظهار کرد: تاکنون جلسه‎ای بین وزارت صنعت با کمیسیون صنایع و معادن در مورد تنظیم بازار ماه رمضان امسال برگزار نشده است و هنوز دستور کاری هم در این مورد وجود نداشته است اما اگر مشکلی پیش بیاید یا لازم باشد چنین موضوعی در دستور کار قرار گیرد، حتما آن را بررسی خواهیم کرد.

نظرات شما

×

Comments are closed.