قیمت نفت روند صعودی گرفت

 

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش ۱٫۷۶درصدی و۱٫۰۱ دلار افزایش  به قیمت ۵۸٫۳۴دلار رسید.

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با افزایش ۴٫۱۴ دصدی و ۲٫۱۹ دلارافزایش به قیمت ۵۵٫۱۴ دلار رسید.

این در حالی بود که درآخرین معاملات  ، قیمت نفت سنگین ایران با افزایش ۸٫۸۱ درصدی  و با ۴٫۱۲  دلارافزایش به قیمت  ۵۰٫۸۹دلار  رسید.

به گزارش رویترز ویلبور راس، وزیر بازرگانی آمریکا دیروز گفت، پکن و واشنگتن ممکن است به توافقی تجاری دست بیابند که «ما بتوانیم با آن زندگی کنیم.» ده ها مقام آمریکایی و چینی در تلاش برای پایان دادن به اختلافات تجاری که موجب آشفته شدن بازارهای جهان گشته است، در حال مذاکره هستند.

با افزایش امیدواری سرمایه گذاران نسبت به نتیجه مذاکرات تجاری آمریکا و چین، امروز ارزش سهام در بازار های آسیایی افزایش یافت.

اما به رغم خوش بینی به مذاکرات پکن، برخی تحلیلگران هشدار می دهند که جنگ تجاری تنها بخشی از مشکل روابط چین و آمریکاست و حتی در صورت حل اختلافات تجاری، پایه های رابطه میان این دو کشور همچنان لرزان است و تنش ها ممکن است خیلی زود دوباره تشدید شود.

موسسه مطالعاتی اوراسیا گروپ در گزارش چشم انداز ۲۰۱۹ خود آورده است: «ما همچنان نگران مهمترین رابطه دوجانبه جهان (رابطه بین آمریکا و چین) هستیم.»

در ادامه این گزارش آمده است: «هیئت حاکمه آمریکا معتقد است تعامل با چین دیگر جواب نمی دهد و یک رویکرد کاملا تهاجمی را در مقابل پکن در پیش گرفته است… به دلیل بالا گرفتن احساسات ناسیونالیستی بعید است پکن نیز اقدامات تحریک آمیز آمریکا را نادیده بگیرد

نظرات شما

×

Comments are closed.