قیمت نفت برنت به مرز ۷۳ دلار نزدیک شد

 

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش ۲۳ صدم درصدی ،۱۷سنت افزایش داشت و به قیمت ۷۲ دلار و ۷۹سنت رسید.

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با افزایش۸۵ صدم درصدی، ۶۰ سنت افزایش به قیمت ۷۱دلار و ۲۶سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که در این روز، قیمت نفت سنگین ایران با رشد ۱٫۶۹درصدی، ۱٫۱۱ دلارافزایش و به قیمت ۶۶ دلار و۸۳سنت رسید.

به گزارش رویترز، در حالی که افزایش تنش ها در منطقه خاورمیانه موجب نگرانی از بروز اختلال در عرضه نفت شده است، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود و در مسیر ثبت اولین رشد هفتگی در ماه جاری میلادی قرار گرفت.

قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۲۷ سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۱۴ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت هم برای چهارمین جلسه متوالی افزایش داشته و در مسیر رشد هفتگی ۲٫۷ درصدی قرار دارد که اولین رشد هفتگی در طی ۴ هفته گذشته است.

ائتلاف به رهبری عربستان روز پنجشنبه چندین حمله هوایی را علیه مواضع حوثی ها در صنعا انجام داد. این حملات پس از آن انجام گرفت که جنبش انصارالله مسئولیت حملات پهپادی به ۲ ایستگاه پمپاژ نفت عربستان در اوایل هفته جاری را بر عهده گرفت.

اوایل این هفته همچنین آمریکا اقدام به خارج کردن کارکنان غیرضروری سفارت خود از بغداد کرد و ترامپ دستور اعزام یک ناوگروه جنگی، بمب افکن های بی ۵۲ و موشک های پاتریوت را به منطقه صادر نمود. دولت آمریکا در طی هفته های اخیر سطح تنش با ایران را به طرز بی سابقه ای افزایش داده است.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «وقتی تنش ها به این سطح بالا می رود که آمریکا این حجم از نیروهای نظامی را به منطقه اعزام می دارد، حتی یک اشتباه کوچک یا یک حرکت تاکتیکی نادرست از سوی طرفین می تواند جرقه شروع یک جنگ در منطقه باشد و این ریسک اختلال در عرضه نفت را بالا می برد.»

 

نظرات شما

×

Comments are closed.