قیمت نفت اوپک افزایش یافت

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت باافزایش  ۹۴ صدم درصدی ،۶۶ سنت افزایش داشت و به قیمت ۷۰ دلار و ۸۹سنت رسید.

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با افزایش۱٫۴۴درصدی، ۱ دلار افزایش به قیمت ۷۰دلار و ۶۶سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که در این روز، قیمت نفت سنگین ایران با رشد ۱٫۰۱ درصدی، ۶۵سنت افزایش و به قیمت ۶۴ دلار و۶۹سنت رسید.

به گزارش رویترز، قیمت نفت امروزشاهد افزایش بود، اما به دلیل بالا گرفتن تنش های تجاری میان آمریکا و چین رشد قیمت ها محدود بود.

قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با ۱۲ سنت معادل ۰٫۲ درصد افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۶۱ دلار و ۱۷ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در جلسه قبل ثابت بود.

به گفته تحلیلگران، هرچند عوامل بنیادین بازار نفت افزایشی است، اما جنگ تجاری میان آمریکا و چین بر بازار نفت سایه افکنده است.

آلفونسو اسپارزا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا گفت: «یک جنگ تجاری تمام عیار تبعات ادامه داری بر رشد اقتصاد جهانی خواهد داشت و تقاضا برای انرژی را به شدت محدود خواهد ساخت. اختلالات ایجاد شده در عرضه نفت بازار را به توازن رسانده، اما کاهش تقاضا و افزایش تولید نفت آمریکا ممکن مجدد بازار را متلاطم کند.»

چین ضمن رد هشدار دونالد ترامپ اعلام کرده که تعرفه های تلافی جویانه ای را علیه مجموعه ای از کالاهای آمریکایی شامل سبزیجات یخ زده و ال ان جی اعمال می کند.

همچنین پس از آنکه عربستان اعلام کرد که ۲ نفتکش این کشور به همراه چند نفتکش دیگر اماراتی در آبهای دریای عمان هدف حمله قرار گرفته اند، توجه تحلیلگران معطوف منطقه خاورمیانه شده است. این اتفاق در حالی رخ داده که تنش ها بین ایران و آمریکا به شدت بالا گرفته است

نظرات شما

×

Comments are closed.