قطعه طلایی پازل ترانزیت ایران در کریدورهای بین‌المللی

اتصال راه آهن میانه‌ـ‌بستان آباد به شبکه ریلی کشور

گروه امورزیربنایی-خط راه آهن میانه ـ بستان آباد روز چهارشنبه به دست رییس جمهوری افتتاح و نخستین سفر از این مسیر به مقصد مشهد مقدس انجام شد.

به گزارش جهان اقتصاد، طول راه آهن میانه ـ بستان آباد ۱۳۲کیلومتر و قرار است تا تبریز ادامه یابد.

برای اجرای این طرح دو خطه در حد فاصل میانه تا بستان آباد تاکنون ۱۴۱۴ میلیارد تومان هزینه شده که به قیمت روز به پنج هزار میلیارد تومان می رسد.

برای تکمیل این طرح تا تبریز نیز به طول حدود ۷۰ کیلومتر ۱۳۰۰میلیارد تومان دیگر لازم است و در صورت تامین این اعتبار، کل طرح تا پایان سال۹۹ تکمیل خواهد شد.

بهره‌ برداری از طرح ریلی تهران – تبریز – بستان‌آباد در افق طرح، صرفه‌جویی سالانه ۱۶ میلیون لیتر مصرف سوخت، سالانه ۱۴۰ میلیارد ریال کاهش آلاینده‌ها، اشتغال‌زایی مستقیم برای ۲۰۰ نفر، کاهش خسارت‌های حوادث رانندگی و رونق اقتصادی ۸ هزار میلیارد ریالی را به همراه دارد.

شبکه ریلی به عنوان یکی از بخش‌های مهم سیستم حمل‌ونقل نقش عمده‌ای را در عرصه اقتصادی، صنعتی  و اجتماعی کشورها ایفا می‌کند و به واسطه مزایای خاص و نسبی که در مقایسه با سایر بخش‌های حمل‌ونقلی از جمله هوایی، جاده‌ای و دریایی دارد توانسته سهمی برای خود داشته باشد.

با اتصال چهار مرکز استان جدید به شبکه ریلی کشور در دو سال گذشته، یکی از مهمترین اهداف دولت تدبیر و امید در توسعه شبکه ریلی کشور محقق شد و اتصال استان آذربایجان شرقی از مسیر میانبر به شبکه راه‌آهن کشور نیز در راستای این هدف صورت گرفته است.

طرح احداث راه‌آهن دوخطه میانه- بستان‌آباد- تبریز به طول ۲۰۳ کیلومتر با هدف کاهش مسیر ریلی از شمال غرب به مرکز کشور در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت که مسیر میانه– بستان آباد به طول ۱۳۲ کیلومتر بخشی از طرح فوق است و در ۶ قطعه و بخشی از قطعه هفتم، از ایستگاه موجود راه آهن میانه شروع‌ شده و با گذر از مسیری کوهستانی که از شهرهای ترکمانچای و تیکمه داش عبور کرده، به ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد متصل می‌شود. این پروژه در شرایط اقلیمی۲۰درصد دشت، ۳۰ درصد تپه ماهور و ۵۰ درصد کوهستانی واقع شده است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در رابطه با این خط ریلی گفته است: ایران از نظر موقعیت سوق الجیشی با قرار گرفتن در چهارراه ترانزیتی جهان، مرکز و کانونی برای ترانزیت در کریدورهای بین‌المللی شمال-جنوب و شرق- غرب محسوب می‌شود. امروزه رویکرد وزارت راه و شهرسازی در خصوص توسعه طرح‌های حمل‌ونقلی واقع در کریدورهای حمل‌ونقل بین‌المللی مورد استقبال کشورهای دیگر قرار گرفته است و «سه کریدور از پنج کریدور مهم در اتصال شرق آسیا به اروپا، از ایران عبور می‌کنند.»

وی تصریح کرد: راه‌آهن میانه- تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدورهای بین‌المللی است که از مرزهای شمال شرق و جنوب شرق کشور تا غرب آسیا و اروپا امتداد پیدا می‌کند.

به لحاظ وجود مزایای نسبی ریل به جاده برای جابجایی حجم انبوه بار و مسافر به خصوص در مسافت‌های طولانی، کاهش قابل ملاحظه در مصرف انرژی، ایمنی فوق‌العاده بالا، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و رفاه و آسایش بیشتر، تسهیل قابل توجهی در کاهش قیمت تمام شده در حمل‌ونقل بار و مسافر دارد.

**کاهش ۵.۵ ساعته زمان سفر از تبریز به تهران

خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، با اشاره به احجام عملیات اجرایی و مزیت‌های حمل‌ونقلی راه‌آهن میانه-بستان‌آباد-تبریز نیز گفته است: در مجموع ۶۵ میلیون متر مکعب عملیات خاکی، ۱۵ کیلومتر تونل و پل دو خطه در این پروژه ریلی اجرا می‌شود و کاهش ۵ و نیم ساعته زمان سفر و ۱۱۴ کیلومتری طول مسیر اتصال مرکز شمالغرب به شبکه ریلی سراسری را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: راه‌آهن میانه-بستان‌آباد-تبریز علاوه بر اینکه الگو و نمادی از توان مهندسی کشور است، می تواند نمونه بی‌نظیری برای صادرات خدمات فنی ـ مهندسی نیز باشد.

توسعه شبکه ریلی بدون تردید در توسعه متوازن و پایدار نقش اساسی داشته و دارای اولویت بالایی است. همچنین سهم تعیین کننده آن در تولید ناخالص ملی و نقش پیش‌نیاز آن در توسعه بخش‌های  اقتصادی، تجارت، صنعت و کشاورزی و دیگر زیربخش‌های اجتماعی و اقتصادی قابل انکار نیست.

معاون وزیر راه و مدیر عامل ساخت و توسعه شبکه ریلی کشور گفت: با افتتاح خط آهن میانه- بستان آباد برنامه دولت در اتصال پنج استان به شبکه ریلی کشور محقق شد.

خادمی اظهار کرد: ۳۳۵۰ کیلومتر مسیر ریلی در کشور در دست اجرا است که این میزان ۳۰ درصد طرح های ریلی را شامل می شود.

وی افزود: در اولویت اول این شرکت اتصال پنج مرکز استان به شبکه ریلی بود.

خادمی گفت: شبکه ریلی استان های همدان، گیلان، کرمانشاه و آذربایجان غربی در سال های ۹۶ و ۹۷ به بهره برداری رسیده است و پنجمین بخش ریلی نیز در مسیر آذربایجان شرقی به تهران است که به بهره برداری می رسد.

وی ویژگی های جدید مسیر تبریز- تهران را طراحی و اجرای ۲ خط ریلی در این مسیر، اجرای ابنیه ها و سازه ها، پل ها و کاهش طول مسیر به میزان ۱۱۴ کیلومتر اعلام کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: با بهره برداری از این مسیر زمان سیر از تبریز به تهران ۵.۵ ساعت کاهش می یابد که مسافران بیشتری برای استفاده از شبکه ریلی تمایل خواهد داشت.

**پنجمین پروژه ریلی کشور در دولت دوازدهم آماده بهره‌برداری است

همچنین، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری‌اسلامی‌ایران گفت: پنجمین پروژه مهم و محوری ریلی کشور، خط آهن میانه – بستان آباد، در دولت تدبیر و امید آماده بهره‌برداری است.

سعید رسولی افزود: پیش از این در سال های ۹۶ و ۹۷ مراکز استان های همدان، کرمانشاه، گیلان و آذربایجان غربی به شبکه ریلی کشور متصل شده بودند.

وی اظهار داشت: روز چهارشنبه نیز مسیر جدید قطار تهران – تبریز در مسیر بستان آباد تا تهران افتتاح می شود که طول سفر را ۴ ساعت کاهش می دهد و پس از انجام کارهای و مراحل بعدی پروژه این زمان به ۵.۵ ساعت کاهش می یابد.

عباس خطیبی، معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل نیز با اشاره به اجرای راه‌آهن میانه-بستان‌آباد-تبریز به صورت دو خطه برای اولین بار در کشور اظهار داشت: یکی از دلایل اجرای دو خط همزمان در این طرح ریلی، توجیه فنی-اقتصادی و ظرفیت قابل قبول آن مبنی بر جابه‌جایی ۷ میلیون تن بار و ۲ میلیون مسافر در افق طرح است.

بر اساس اطلاعات آماری شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، بهره‌ برداری از این طرح ریلی در افق طرح، صرفه‌جویی سالانه ۱۶ میلیون لیتر مصرف سوخت، سالانه ۱۴۰ میلیارد ریال کاهش آلاینده‌ها، اشتغال‌زایی مستقیم برای ۲۰۰ نفر، کاهش خسارت‌های حوادث رانندگی و رونق اقتصادی ۸ هزار میلیارد ریالی را به همراه دارد.

گفتنی است، در دوره ساخت و توسعه راه‌آهن میانه-بستان-تبریز نیز اشتغال‌زایی بالایی در سطح استان ایجاد شده و کمک شایانی به اقتصاد منطقه ای شمال غرب کشور داشته است.

ریل‌گذاری استاندارد در راه‌آهن میانه-بستان‌آباد-تبریز باعث شده که سرعت سیر قطار باری به ۱۲۰ کیلومتر برساعت و قطار مسافری به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت مهیا شود. در سال اول بهره‌برداری شاهد جابجایی یک میلیون نفر مسافر و دو میلیون تن بار خواهیم بود.

اما این پایان کار نیست، طرح راه‌آهن میانه-بستان‌آباد-تبریز که کلنگ آن در سال ۱۳۷۹ به زمین خورد و تا پیش از سال ۱۳۹۲ حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، هم اکنون از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی برخوردار است و طبق دستور وزیر راه و شهرسازی باید تا پایان سال آینده ۴۴ کیلومتر باقیمانده از بستان‌آباد تا ایستگاه خاوران واقع در شرق شهر تبریز آماده افتتاح و بهره‌برداری شود.

 

 

نظرات شما