فضای صنایع و ساختمان کشور نیاز به شفاف سازی دارد

 سامانه سازه ۱۱۸ رونمایی شد

گروه امورزیربنایی-  بارها دیده‌ایم که فعالان بخش ساختمان و صنایع، جهت امری مهم در کلاف تصمیم‌گیری سردرگم مانده‌اند. نبود اخبار بروز، عدم دسترسی به فعالان واقعی بازار، نداشتن مشاورین خبره و … از جمله عواملی هستند که فعالیت در این بخش ها را سخت و دشوار کرده است. به همین جهت کارگروهی برای به حداقل رساندن این نیازها دست به کار شد و سامانه ” saze118.com  ” را راه‌اندازی کرد

به گزارش خبرنگارجهان اقتصاد،اکبر قره‌باغ مدیر این سامانه در نشستی خبری با اشاره به جایگاه مهم صنایع و ساختمان در اقتصاد کلان کشورها گفت: امروزه در اقتصاد کلان کشورها، صنایع مختلف و ساختمان دارای جایگاه ویژه‌ای است. این بخش ها به نوبه خود شاخه‌ها و صنایع مختلف دیگری را در بر گرفته که این موضوع دلیل ارزش و اهمیت این بخش عظیم است. ما به جهت اهمیت این موضوعات و با توجه به نیاز جامعه به روشن‌سازی فضای صنایع و ساختمان، تصمیم به راه‌اندازی این سامانه گرفتیم. این سامانه، سامانه‌ای جامع در حوزه صنایع و ساختمان است که بسیاری از نیازهای فعالان ایران را رفع می‌کند.

وی افزود: افرادی که اکنون در حوزه صنایع و ساختمان ایران فعال هستند دغدغه‌ فروش، خرید، استعلام، بازاریابی و تبلیغات هدفمند و …  را دارند. امروزه یک مدیر صنعتی با چنین مسائلی مواجه است. سامانه سازه ۱۱۸ با هدف پاسخگویی به این مسائل و با توجه به خواسته‌های مدیران صنعتی فعالیت خود را آغاز کرده است. در حال حاضر بالغ بر ۱۴ هزار عضو (تولیدکننده و وارد کننده و شرکتهای بازرگانی و اطلاعات تعداد زیادی از فعالین ساختمان و صنایع ایران ) در سامانه، ثبت نام کرده‌اند که این میزان رقم، برای افرادی که قصد دارند در صنایع مختلف و ساختمان ایران فعالیت سود‌ده داشته باشند، بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل سامانه سازه ۱۱۸، با اشاره به ویژگی‌های سامانه گفت: وجود بازار مناسب و مشتریان واقعی از جمله ویژگی‌های سامانه است. فعالان بخش صنایع و  ساختمان ایران  می‌توانند درخواست خود را همراه با جزییات مد نظر (به عنوان مثال خرید ابزار آلات و محصولات ساختمانی و صنعتی) در سایت درج کند. شرکت‌های موجود در سامانه که در این بخش خاص (ابزار آلات و محصولات) فعال هستند این درخواست را مشاهده می‌کنند. در نهایت هر شرکت با توجه به شرایط درج شده، وارد تعامل خواهد شد و اینگونه یک معامله در شرف اجرایی شدن قرار می‌گیرد.

قره‌باغ افزود: در حال حاضر در هر بازاری برای خرید یک کالای خاص به پیش فاکتور نیاز داریم. افراد جهت تهیه این پیش فاکتور مجبور هستند بررسی‌های وسیعی در بازار انجام بدهند که این موضوع زمان و هزینه‌ای را بر افراد  تحمیل می‌کند. برای افرادی که در حوزه صنایع وساختمان ایران فعالیت دارند، چنین مساله‌ای بیشتر به چشم می‌آید. ما در سامانه این مشکل را رفع کرده‌ایم. افرادی که در سایت ثبت نام می‌کنند می‌توانند تنها با چند کلیک ساده، از نرخ چندین کالا  استعلام  بگیرند و بتوانند در اسرع وقت تصمیم گیری کنند که نیاز دنیای امروزی با توجه به رشد روزافزون دیجیتال مارکتینگ میباشد.

او ادامه داد: افراد در سازه ۱۱۸ می‌توانند تبلیغات هدفمند داشته باشند؛ چراکه در این سامانه، افراد و شرکت‌هایی حضور دارند که در بخش صنایع و  ساختمان فعال هستند. به همین جهت تبلیغات درج شده، از سوی کسانی دیده می‌شود که در این بخش به صورت حرفه‌ای حضور دارند. برخی مواقع شاهد این هستیم که با ارسال یک پیامکی، کالا یا خدمات خاصی را تبلیغ می‌کنند که به دلیل عدم نیاز ما به آن، مورد بی توجهی قرار می‌گیرد. این نمونه یک تبلیغات بی هدف است. اما در این سامانه به دلیل حضور مدیران و فعالان حوزه  صنایع وساختمان، تبلیغات صورت گرفته، علاوه بر هدفمند بودن، می‌توانند منجر به منفعت و سود مناسبی هم شود؛ چراکه شاهد یک نوع تبلیغات هدفمند هستیم.

این متخصص حوزه صنایع و  ساختمان با اشاره به بخش‌های رایگان سامانه گفت: عموم افراد و شرکت‌های مختلف با هر فعالیتی که می‌خواهند بخشی از وسائل مازاد بر نیاز خود را بفروش برسانند، در سامانه می‌توانند موقعیت‌های خوبی را برای خود رقم بزنند. با توجه به تخصصی بودن این سایت و وجود مخاطبین خاص، مشخصا درج آگهی و تبلیغ فروش، از موقعیت ویژه‌ای برخورد خواهد بود. جهت استفاده از این ویژگی، نیازی به پرداخت هزینه نیست. در این سامانه تبلیغ فروش اقلام مازاد بر نیاز کاملا به صورت رایگان است.

وی ادامه داد: البته برخی از سایت‌ها فعالیتی شبیه فعالیت این سامانه انجام می‌دهند. با این اوصاف در این سامانه  برخی ویژگی‌های موجود، سازه ۱۱۸ را نسبت به سایت‌های مشابه برتری بخشیده است. همین ویژگی‌ها منجر به این شده که رتبه سامانه ما، نسبت به این سایت‌ها بهتر باشد.

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.