علی مطهری: مسئول مذاکره با شهردار تهران در مورد زلزله شده‌ام/ قانون ساخت ۱۰۰ هزار کانکس را اجرا نکردند

۱۳۹۶/۱۰/۰۴

عصرایران نوشت: علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد زلزله‌های اخیر در کشور و عدم مدیریت درست از سوی مسؤولان ذی‌ربط گفت: مجلس چند سال قبل قانونی را در مورد زلزله تصویب کرد. در این قانون صراحتا ذکر شده است که باید ١٠٠هزار کانکس ساخته شده و آماده باشد و یا تعدادی مشخص چادر آماده باشد که در صورت وقوع زلزله در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد اما این قانون به صورت کامل اجرایی نشده است .

نماینده مردم تهران در مجلس در این گفت‌وگو ادامه داد: این قانون مجلس، ناظر به مدیریت بحران نیز هست و در این قانون تاکید شده است که اگر زلزله‌ای رخ داد باید مدیریت واحدی باشد و مدیر مشخصی وجود داشته باشد ولی متاسفانه در طول این چندسال توجه کافی به این قانون نشده است .

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: در این قانون هم دولت و هم برخی نهادها وظایفی داشتند که باید این وظایف را انجام می دادند.

وی در مورد اینکه چرا مجلس نظارتی بر اجرایی این قانون نداشته است افزود:در باب نظارت بر اجرای این قانون کوتاهی شده است و باید پیگیری های لازم را انجام می‌دادیم البته چون زلزله یک موضوع احتمالی است و در کشور موضوعات نقد بسیاری وجود دارد لذا کمتر توجهات به سمت این احتمالات می رود و کمتر به این موضوعات توجه شده است ولی با حوادثی که اخیراً اتفاق افتاده است حتما مجلس باید در این زمینه یعنی در استفاده از ابزارهای نظارتی قویتر و جدی تر عمل کند.

نایب رئیس مجلس خاطر نشان کرد:البته مجلس جلساتی را در این زمینه با مقامات مربوط دارد و بنده از طرف هیات رئیسه مسئول شدم که جلساتی را با شهردار تهران،رئیس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و رئیس ستاد بحران و احتمالا رئیس شورای شهر تهران داشته باشم و راجع به زلزله تهران بررسی های لازم را داشته باشیم و نتیجه را به هیات رئیسه إعلام کنم .

مطهری تصریح کرد:مجلس نیز در حاشیه کارهای خود را برای این موضوع انجام می دهد.

نظرات شما

×

Comments are closed.