عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تشریح کرد: جزئیات مصوبه مجلس درباره بخشش جریمه دیرکرد تسهیلات بانکی

خبرگزاری ایکنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه ۲۴ بهمن‌ماه ۹۶ با بخشش ۵ هزار میلیارد تومانی جریمه دیرکرد تسهیلات بانکی تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال موافقت کردند.
احمد انارکی محمدی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با ایکنا به تشریح جزئیات این مصوبه مجلس پرداخت و گفت: با توجه به بخشودگی جریمه دیرکرد که ما در بودجه سال گذشته برای وام‌های زیر صد میلیون تومانی داشتیم، امسال هم همین کار انجام شد و قرار بر این شد که کشاورزانی که وام زیر صد میلیونی گرفته‌اند، سود آن را دولت پرداخت کرده، بانک‌ها هم عملا جریمه دیرکرد آن را دریافت نکنند و کشاورز فقط اصل وام و سود را پرداخت کرده و کلیه دیرکردهای آن بخشیده شود.
انارکی در پاسخ به این پرسش که چرا بخشش جریمه دیرکرد شامل سایر تسهیلات بانکی نمی‌شود، عنوان کرد: این مصوبه فعلا برای بخش کشاورز است. البته سال گذشته هم در مور حوادث غیرمترقبه، وام‌های زیر ۱۰ میلیون تومان و همچنین به مسکن اقشار کم درآمد تسری داده شد.
نماینده رفسنجان و انار در مجلس یادآور شد: امیدواریم امسال این مصوبه مجلس در مورد برخی موارد دیگر نیز تسری داده شود اما مشخص است که در موضوعاتی همانند تسهیلات مشارکتی، اقدامی برای بخشش جریمه دیرکرد صورت نگرفته و بیشتر در حوزه کشاورزی به دلیل خشکسالی‌های پی در پی بوده که منجر به آسیب کشاورزان شده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این پرسش که بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ تا چه زمانی به پایان می‌رسد اظهار کرد: امیدواریم هفته آینده به اتمام برسد.

نظرات شما

×

Comments are closed.