عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار: بالا بردن نرخ سود بانکی راه‌حل کنترل بازار نیست

عصر ایران نوشت: محمدرضا تابش عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار با اشاره بِه نابسامانی قیمت ارز گفت: بالا رفتن قیمت ارز متاثر از جو روانی و عدم مدیریت صحیح است .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات ادامه داد: فضای کسب و کار و اقتصاد داخلی به زعم فعالان اقتصادی امن نیست و سرمایه هایشان را از کشور خارج می کنند در واقع همین نیمچه سرمایه دار و سرمایه گذاری نیز که داریم سرمایه هایشان را از کشور خارج می کنند .

نماینده مردم اردکان یزد در مجلس خاطر نشان کرد: بحث ارز موضوع چالشی است که در جلسه روز سه شنبه شورای پول و اعتبار مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و با حضور نمایندگان هر سه قوه راهکارها مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره با بالا بردن نرخ سود بانکی در سال ٩۶به عنوان یکی از راهکارهای کنترل بازار ارز گفت :این راهکار تاثیر گذار نیست و مقدار کمی پول سرگردان جذب شد .

این نماینده اصلاح طلب مجلس با انتقاد از وضع موجود تاکید کرد: سوءمدیریت در ایجاد وضع موجود کاملا مشهود است. ما نیاز بِه مدیریت قوی و راهکارهای اساسی برای ساماندهی این وضع داریم .

وی با اشاره با تماس تلفنی خود با وزیر اقتصاد در این زمینه گفت:تماس من برای انتقاد از وضع موجود بود و مطرح کردم چرا باید وضعیت طلا و ارز اینگونه باشد. این نابسامانی زمام کار از دست دولت خارج می کند که آقای وزیر نیز ابراز تاسف کرد و گفت که باید این روند اصلاح و وضع موجود سامان یابد.

نظرات شما

×

Comments are closed.