عرضه ۱۰ درصدی ترانسفورماتور زنگان در بورس

مرتضی ابراهیمی – به زودی ۱۰ درصد از سهام ترانسفورماتور توزیع زنگان در بورس عرضه می شود.

به گزارش جهان اقتصاد، مدیرعامل شرکت ایران ترانسفو در جلسه معارفه ترانسفورماتور زنگان این شرکت را یکی از شرکت های زیر مجموعه ایران ترانسفو معرفی کرد که به رغم مشکلات زیادی که در سال های گذشته داشته، توانسته عملکرد موفقی را ثبت کند. ارسلان فتحی پور مطالبات دولتی را از مهم ترین معضلات شرکت عنوان کرد و گفت: در این راستا دولت اقدام به انتشار اوراق برای تسویه بدهی های خود کرده که این اوراق در نیمه دوم سال جاری سررسید شده و به حساب شرکت وارد خواهد شد.

وی ادامه داد: با اینکه خود شرکت نیز بدهکاری های زیادی داشته اما با تلاش مسوولان این موضوعات رفع شده است و توانستیم هزینه های مالی خود را به شدت کاهش دهیم. مدیر عامل شرکت توزیع زنگان نیز در این جلسه به ارائه جزئیاتی از نحوه تولید و فعالیت شرکت پرداخت و گفت: شرکت توزیع زنگان به تولید انواع ترانسفورماتورهای روغنی، خشک و رزین مشغول است. این شرکت همچنین قطعات و لوازم الکتریکی نیز تولید می کند.ایرج فکور افزود: یکی از نقاط قوت توزیع زنگان، تولید انواع ترانسفورماتور است و ما توانایی طراحی هر گونه سفارشی را داریم. وی در ادامه با اظهار این مطلب که ظرفیت شرکت برای انواع ترانسفورماتورهای توزیع تا ۴۵ هزار دستگاه در سه شیفت یا ۴ هزار مگاولت آمپر در طول یک سال است، گفت: مشتریان عمده شرکت را نهادهای دولتی تشکیل می دهند. در این راستا می توان به برق های منطقه ای سراسر کشور، شرکت های توزیع، متروها، فرودگاه ها، شهرک های مسکونی و مجتمع های تجاری اشاره کرد. فکور در ادامه با اشاره به صادرات گفت: عمده صادرات شرکت به کشورهای عراق، سوریه، افغانستان، سریلانکا و ونزوئلا است.

به گفته وی، ماشین آلات شرکت اغلب از آلمان و اروپای غربی، به ویژه شرکت زیمنس تامین می شود. وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال ۹۵ بنا به دلایلی با افت تولید رو به رو بودیم، از عملکرد مطلوب شرکت در سال ۹۶ یاد کرد و گفت: «برانسفو» در ۶ ماه نخست سال جاری توانست تولید خود را به اندازه ۶۸ درصد پوشش دهد. در این مدت میزان فروش شرکت نیز با پوشش ۵۵ درصدی همراه شده است. فکور ادامه داد: به این ترتیب بودجه شرکت رو به رشد است و صعود ۶۹ درصدی در عملکرد نیمه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، تایید این مطلب است. به گفته وی، در این مدت روند صادرات شرکت نیز بسیار مطلوب و صعودی بوده که عمده این رشد مربوط به بازارهای صادراتی عراق و سوریه است. وی در ادامه پیش بینی کرد: با توجه به رفع مشکلات داخلی در عراق، افزایش مجدد صادرات به این کشور در ماه های آتی صورت گیرد. به طوری که پیش بینی صادرات حداقل ۱۵ میلیون دلاری از ابتدای سال ۲۰۱۸ برای بازار عراق را داریم. فکور در ادامه افزود: برای صادرات به بازار سوریه نیز خطوط اعتباری ایجاد شده به گونه ای که در گام نخست پیش بینی فروش ۲۰۰ میلیون دلاری به این کشور را انجام داده ایم.

مرتضی ابراهیمی

ایمیل: news.morteza@gmail.com وبلاگ: http://economy-communications.blog.ir

نظرات شما

×

Comments are closed.