صنعت ریلی متناسب با بخش های دیگر توسعه نیافته است

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران:

گروه تولید-رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: در دولت یازدهم انجام ۱۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی مصوب شده که هشت میلیارد دلار آن در حوزه های صنعت و معدن کشور است.

منصور معظمی روز پنجشنبه در پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی درجمع خبرنگاران افزود: از ۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن حدود دو میلیارد دلار پس از برجام بوده که یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار آن در کشورعملیاتی شده است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اضافه کرد: پس از برجام، ۶ قرارداد تولید خودرو با شرکت های معتبر منعقد شده که قرار است ۳۰ درصد این محصولات به بازارهای جهانی صادر شود.

وی بر توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور تاکید کرد و گفت: متاسفانه صنعت ریلی کشور متناسب با بخش های دیگر توسعه نیافته و عقب مانده است و دولت یازدهم برای توسعه این بخش اهتمام ویژه ای دارد و در تبصره ۸۸ برنامه ششم توسعه، دولت شرایط لازم را برای سرمایه گذاری در صنعت ریلی کشور نیز فراهم کرده است.

معظمی افزود: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران درتوسعه این بخش حلقه واسط بین شرکت های داخلی و خارجی است؛ تا با انتقال دانش و سرمایه شرکت های خارجی در کشور شرکت های داخلی بتوانند با ظرفیت های کامل فعالیت کنند، زیرا اکنون شرکت های داخلی واگن ساز در این بخش با ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت کار می کنند.

وی با بیان این که صنعت ریلی، صنعتی بسیار استراتژیک برای کشور است، گفت: استفاده گسترده از این صنعت هزینه های حمل و بار و مسافر را در کشور بسیار کم می کند، لذا دولت برای توسعه این بخش اهمیت زیادی قایل است و با برنامه ریزی های لازم در آینده شاهد توسعه آن خواهیم بود.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اظهارداشت: خطوط ریلی از نظر هزینه، ایمنی و نرخ تمام شده برای کشور صرفه اقتصادی دارد و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در تلاش است برای توسعه این بخش اقدامات مورد نیاز به عمل آورد تا هرگونه سرمایه گذاری در این بخش را پس از راه اندازی به بخش خصوصی واگذار کند.

به گفته این مقام مسئول، شورای اقتصاد در سال گذشته برای ساخت ۲ هزار دستگاه واگن مترو در کشور مصوبه ای را آماده کرد تا از طریق وزارت کشور بتوانیم این واگن ها را در داخل تولید کنیم که اکنون مناقصه آن برگزار شده و انتظار داریم تا ۳ تا ۴ ماه آینده عملیات اجرایی تولید ۶۳۰ دستگاه واگن مترو در شرکت های واگن سازی داخلی آغاز شود.

وی با بیان اینکه هرگونه تولید محصولی صرف در کشور برای داخل مطلوب نیست، گفت: در کنار تولید باید به صادرات محصول به بازارهای هدف توجه شود، زیرا در دنیا دو نگاه وجود دارد یکی این که تولید تنها برای داخل باشد و دیگری این که تولید باید برای صادرات انجام شود.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: پس از برجام فضای بین المللی برای سرمایه گذاری در ایران بسیار مثبت شده و هم اکنون ۳ شرکت معتبر جهان در تلاش هستند برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی کشور یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو فاینانس در اختیار شرکت های ایرانی قرار دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه افزود: سازمان گسترش در تلاش است تمام واگن سازان داخلی به جای ۴۰ درصد با ۱۰۰ ظرفیت کار کنند که در این صورت هزینه های تولید آنها بسیار کاهش می یابد، ضمن این که میزان اشتغالزایی در کشور افزایش خواهد یافت.

وی گفت: یکی از مشکلات واگن سازان ایرانی کمبود منابع مالی است و و این مساله سبب شده که شرکت های ریلی سفارش کمتری را به این واگن سازان بدهند و ما به عنوان سازمان گسترش باید حلقه واسط تولید کنندگان و مصرف کنندگان واگن باشیم تا ظرفیت آنها کامل شود.

وی با اشاره به فاینانس تامین مالی ۶ هزار واگن باری توسط یک شرکت روسی گفت: با توجه به این فاینانس قرار است بسیاری از این واگن ها در داخل ساخته شود و برای فاز اول در نظر داریم تولید یکهزار دستگاه واگن باری را به شرکت واگن سازی پارس اراک واگذار کنیم.

پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته با هدف توسعه و تقویت زیربناهای حمل و نقل ریلی با حضور ۱۶۰ شرکت داخلی و ۱۳۰ شرکت خارجی ۲۵ اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد و عصر امروز به کار خود پایان داد.

فراخوان برای ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز شرکت های راه آهن، مترو و شرکت های حمل ونقل ریلی، برگزاری نشست های تخصصی با مسئولان صنعت ریلی کشور، رونمایی از آخرین دستاوردهای صنعت ریلی و صنایع وابسته به آن و ارایه ظرفیت های این بخش برای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی از عمده اهداف برگزاری این نمایشگاه در تهران است.

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.