صرفه‌جویی ٣٣هزار تومانی با سفر از قطعه یک آزادراه تهران-شمال

گروه امورزیربنایی-رئیس جمهور با بیان اینکه مردم نباید از ویروس کرونا وحشت کنند، گفت: ان‌شاءالله از ویروس کرونا عبور می کنیم.

به گزارش جهان اقتصاد، حسن روحانی در مراسم افتتاح قطعه اول آزادراه تهران شمال با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران اظهار کرد: ان شاءالله از این ویروس عبور می‌کنیم. ویروس آنفولانزای نوع بی در آمریکا ۱۶ هزار تلفات داشت، در حالی که در ایران این ویروس صد و خرده‌ای تلفات داشت. سرعت انتقال ویروس کرونا بیشتر از آنفولانزا است اما سخت‌ تر از آنفولانزا نیست.

وی ادامه داد: مردم نباید از ویروس کرونا وحشت کنند. همه به دستورالعمل وزارت بهداشت عمل کرده و همه به هم کمک کنیم.

روحانی با بیان این که سال ۹۸ سال سیل بوده و زلزله هم در این سال داشتیم تصریح کرد: با بلایای طبیعی نمی‌شود کاری کرد و نمی‌توان از اصل وقوع آن جلوگیری کرد اما باید از آثار سوء آن کم کنیم.

رئیس جمهور با بیان این که مردم در حوادث طبیعی هم امتحان خود را خوب پس دادند، خاطرنشان کرد:‌ این روزها ویروس کرونا یک مسافر بی دعوت است و به هر کشوری می‌رود، اما ما باید از این مشکل هم عبور کنیم. نباید کسی از این حوادث سوء استفاده کرده و در شرایط سختی مردم، جیب بدوزد. این جیب‌ها بسیار خطرناک است. نباید مردم برای ماسک یا ضد عفونی‌کننده گرفتار باشند و برخی هم سوء استفاده کنند؛ چرا دنبال درآمد حرام هستیم؟

وی ادامه داد:‌ بزرگراه تهران شمال را در دوران تحریم ساختیم و افتخار می‌کنیم که تحریم‌ها بر مهندسین، کارگران، مدیران، وزارت راه و بنیاد مستضعفین تاثیر نگذاشت؛ البته ممکن است افتتاح این پروژه را با تاخیر مواجه کرده باشند.

روحانی با بیان این که از روزهای اولیه ریاست جمهوری به دنبال تکمیل این پروژه بودم، خاطرنشان کرد: در آن مقطع فقط ۱۷ درصد پروژه انجام شده بود و من تاکید کردم که دولت دنبال افتتاح این طرح است. من از سال ۷۵ و زمان آیت‌الله هاشمی با این پروژه سر و کار داشتم.

روحانی ادامه داد: این آزادراه یک ساعت و نیم زمان را کوتاه می‌کند و ترافیک را کم خواهد کرد و در سوخت و وقت صرفه جویی می‌شود. من خودم در یک سفر ۱۵ ساعت در راه بودم و ماشین‌ها میلی متری حرکت می‌کردند و راه بسته بود. ما نسبت به عمر و لذت و شادی مردم متعهد هستیم. از پنج شنبه  مردم به راحتی از این جاده استفاده کنند ما هم در عوارض تخفیف دادیم که حالا بعدها به صورتی جبران می‌شود. تصمیم گرفتیم درآمد قطعه ۱ صرف تکمیل قطعه ۲ شود هر چند این درآمد کافی نیست که البته دولت هم کمک می‌کند. قرار ما با آقای اسلامی و فتاح این است که یک مسیر از قطعه دوم تا پایان دولت دوازدهم افتتاح شود.

وی با اشاره به بازدید خود از آزاد راه تهران – شمال گفت: جاده و مسیر بسیار زیبا و با پل‌ها و تونل‌های فراوانی است و معلوم است در این ۳۲ کیلومتر چه کار بزرگی شده است. مسیر ۱۸ تونل دارد که یکی از آنها حدود ۵ کیلومتر طول دارد . هزینه زیادی برای افتتاح این پروژه شده است و در سال بیش از ۸۰ میلیون لیتر سوخت  با استفاده از این مسیر کمتر مصرف می‌شود. این مسیر به نفع سلامت مردم هم هست.

رئیس جمهور در پایان گفت: در دولت ۱۱ و ۱۲ در زمینه بنادر، راه آهن و جاده، کارهای بی نظیری شده است زیرا ما معتقدیم جاده زیربنای توسعه کشور است.

**تلاش برای تکمیل آزادراه تهران – شمال تا پایان دولت

وزیر راه و شهرسازی هم گفت: با توجه به دستور ویژه رئیس‌جمهور، همه تلاش‌مان را می‌کنیم که آزادراه تهران – شمال تا پایان دولت دوازدهم تکمیل شود و مردم بتوانند راحت‌تر مسیر تهران – شمال را طی کنند.

محمد اسلامی اظهار کرد: همیشه برای مردم ایران رفتن به شمال از مسیر جاده قدیم تهران – چالوس دغدغه و پر زحمت بوده است که اکنون علاوه بر قطعه چهارم، قطعه یک آن راه‌اندازی شد.

وی خطاب به رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد با دستوری که درباره راه‌اندازی باند رفت از قطعه دوم آزادراه تهران – شمال تا پایان دولت دوازدهم صادر شده و از سوی دیگر آغاز عملیات ساخت باند دوم ۱۵ کیلومتر از مرزن آباد تا دزدبن، مردم بتوانند سریع‌تر و روان‌تر مسافت تهران تا شمال را طی کنند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از مهمترین قطعات و بخش‌های آزادراه – تهران شمال قطعه نخست آن است، ادامه داد: با افتتاح این قطعه نه تنها حدود ۶۰ کیلومتر از مسیر تهران تا چالوس کوتاه شد، بلکه حداقل یک ساعت و نیم از زمان سفر مردم نیز کمتر می‌شود. همچنین بر اساس برآوردهای اولیه صورت گرفته حدود ۸۶ میلیون لیتر مصرف بنزین در سال ناشی از افتتاح این پروژه صرفه‌جویی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همه دست اندرکاران در این آزادراه از وزارت راه و شهرسازی تا بنیاد مستضعفان و شرکت‌های راهسازی فعال، تلاش‌شان را انجام می‌دهند تا دستور رئیس جمهور درباره تکمیل آزادراه تهران – شمال اجرایی شود، گفت: در حال حاضر در هر استانی که وارد می شویم، آنجا تبدیل به کارگاه راهسازی شده است و همه شرکت‌ها خوشبختانه فعال هستند و سازمان برنامه و بودجه نیز به صورت ویژه از این طرح ها پشتیبانی کرده است.

اسلامی با بیان اینکه تا پایان دولت دوازدهم ۵۸۵ کیلومتر آزادراه به شبکه آزادراهی کشور اضافه خواهد شد، اعلام کرد: تاکنون در دولت تدبیر و امید ۳۰۰ کیلومتر آزادراه ساخته شده است و نهایتاً تا پایان دولت با این عملکرد می‌توانیم ۳۵ درصد طول آزادراه‌های کشور را افزایش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توسعه زیربناهای حمل و نقل در راستای کاهش حجم ترافیک و حوادث جاده‌ای گفت: امسال ۷۳۲ کیلومتر بزرگراه به بزرگراه‌های کشور اضافه کرده ایم که البته شامل احداث بزرگراه‌های جدید و تبدیل راه‌های اصلی به بزرگراه است. همچنین در زمینه راه‌های روستایی تاکنون هزار کیلومتر راه روستایی احداث و تکمیل شده است و هزار کیلومتر دیگر نیز در دست اجرا بوده که نزولات آسمانی، قدری سرعت ما را در این زمینه کاهش داده است.

**بخشی از عوارض قطعه یک آزادراه، صرف ساخت قطعه دوم می‌شود

رییس بنیاد مستضعفان نیز از هزینه‌کرد بخشی از درآمد عوارضی قطعه یک آزادراه تهران – شمال برای ساخت قطعه دوم خبر داد.

پرویز فتاح خطاب به رییس جمهوری گفت: ابتدای دولت شما پیشرفت فیزیکی آزادراه ١٧ درصد بود، اما اکنون به ١٠٠ درصد رسیده است و  اگر تاخیری بود به دلایل مختلف به سهم خود عذرخواهی می‌کنم.

فتاح تاکید کرد: ساخت قطعه یک آزادراه تهران- شمال در دولت تدبیر و امید اوج گرفت.

رییس بنیاد مستضعفان افزود: دولت تعهد ۵٠ درصدی خود را انجام داد و حتی از سهم خود بیشتر پرداخت کرد.

فتاح افزود: به نرخ روز  ١٠ هزار میلیارد در این آزادراه سرمایه‌گذاری شد که دولت به طور کامل سهم خود را پرداخت و برای اینکه پرداخت عوارض روی مردم فشار نیاورد، سهم خود را به ۶٠ درصد افزایش داد.

وی خبر داد که درآمد حاصل از عوارض این قطعه صرف ماموریت‌های بنیاد و ساخت ادامه آزادراه خواهد شد.

به گفته فتاح، قطعه دوم آزادراه اکنون ٣٢ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به دستور رییس جمهوری یک باند رفت در قطعه دوم ساخته می‌شود.

**پرداخت عوارض در آزادراه تهران-شمال به فرهنگ‌سازی نیاز دارد

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها گفت: برای پرداخت به موقع عوارض قطعه یک آزادراه تهران- شمال که به صورت الکترونیکی است باید فرهنگ‌سازی انجام شود.

جلال بهرامی که هم اکنون درحال برگزاری است، افزود: از سال ٩۴ جهش بزرگی در ساخت آزادراه رخ داد و فعالیت عمرانی در آزادراه چند برابر سال‌های قبل شد.

وی گفت: این  آزادراه یک ابر پروژه است و کامل‌ترین اتفاقات مهندسی کشور در این پروژه رخ داده است.

بهرامی ادامه داد؛ قطعه یک آزادراه تهران – شمال بعد از افتتاح نیاز به نگهداری ویژه دارد، ترانشه (دیواره های کوه) و تونل‌ها به کنترل نیاز دارند.

وی توضیح داد: البته کنترل آزادراه به معنای نقص مسیر یا افتتاح زود هنگام نیست.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت، گفت: همچنین باید فرهنگ سازی روی پرداخت عوارض انجام شود. اگر برای پرداخت عوارض (الکترونیکی) فرهنگ‌سازی نشود ساخت آزادراه متوقف خواهد شد.

وی با اشاره به افتتاح قطعه ۴ آزادراه تهران- شمال در سال ٩۴ گفت: بر اساس گزارش پلیس از زمان افتتاح تاکنون این قطعه، تصادف منجر به فوت نداشته است که امتیاز بزرگی است.

بهرامی همچنین خبر داد که در هر بار سفر از قطعه یک آزادراه ٣٣ هزار تومان صرفه‌جویی سوخت در این مسیر ممکن می‌شود.

 

نظرات شما