صباح زنگنه عنوان کرد: سوءاستفاده تبلیغاتی نتانیاهو با دستاویز قرار دادن پدید‌ه‌های جوی

۱۳۹۷/۰۳/۲۹

خبرگزاری ایکنا نوشت: «صباح زنگنه»، کارشناس و تحلیلگر مسائل منطقه به تحلیل اهداف نتانیاهو از انتشار پیام‌های ویدیوئی با مضامین محیط زیستی و مخاطب قرار دادن ملت ایران پرداخت و در این رابطه تصریح کرد: اغلب این پیام‌ها نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی با مشکلات جد‌ی‌ای در منطقه مواجه هست و تلاش می‌کند که جمهوری اسلامی ایران را که مدافع حقوق ملت فلسطین و مخالف با نژادپرستی صهیونیستی است را به عکس‌العمل وادار کند.

وی در ادامه به اشغال‌گری رژیم صهیونیستی و به تاراج بردن سرمایه‌های آبی اشاره کرد و در این باره گفت: پرواضح است مطالبی که نتانیاهو مطرح کرده اتفاقاً نقطه ضعف رژیم صهیونیستی هم همان‌ها است. یعنی با توجه به توسعه‌طلبی و اشغال‌گری همچنان با مشکل کمبود آب مواجه است و به همین دلیل به منابع آبی سرزمین فلسطین و کشورهای همسایه آن دستبرد می‌زند. مثلاً آب‌ رودخانه‌های لیتانی، اردن و دریاجه طبریه و سایر منابع آبی کشورهای همسایه را به غارت می‌برد.

نماینده پیشین مجلس تأکید کرد: باید خیلی صریح به این رژیم گفت که به‌جای سخنرانی به رعایت حقوق آبی کشورهای همسایه فلسطین توجه کند. همچنین مردم ایران هزاران سال پیش روش‌های متعدد و بسیار پیشرفته‌ای در حفاظت از آب با احداث قنات‌ها و کاریز‌ها نه فقط در ایران بلکه در سایر مناطقی که با مشکل کمبود آب مواجه بودند و از آب باران و سیلاب‌ها بهترین نوع ذخیره‌سازی را به‌عمل آورده و با انواع روش‌های شیرین‌ کردن آب دریا آشناست و آن‌ها را به کار هم برده است.

این کارشناس مسائل منطقه این نوع پیام‌ها را سوءاستفاده صهیونیست‌ها دانست و افزود: بنابراین به اسرائیل اجازه داده نخواهد شد که این رژیم از یک پدیده جوی سوءاستفاده تبلیغاتی کند. همچنین مردم ایران راه‌های همبستگی با یکدیگر را به خوبی می‌دانند و توانایی حل و فصل مشکلات گذارا را دارند.

زنگنه در پایان با اشاره به سفر اخیر نتانیاهو به سه کشور اروپایی با هدف مذاکره در خصوص آینده برجام و حضور ایران در سوریه گفت: این سفر عملاً شکست‌خورده است چرا که با پاسخ منفی همه کشورها مواجه شده است. اما بالعکس کشورهای اروپایی به رژیم صهیونیستی تأکید کردند باید حق و حقوق مردم فلسطین را رعایت بکند و از کشتار مردم غزه و سرکوب راهپیمایی‌های بازگشت دست بردارد. همچنین روز به روز بر انزوای این رژیم در جهان افزوده می‌شود.

نظرات شما

×

Comments are closed.