شورای راهبردی اصناف ایران اعلام موجودیت کرد

۱۳۹۶/۱۰/۱۲

 گروه‌بازار

شورای راهبردی اصناف ایران با مشارکت فعالانه گروهی از نخبگان نام آشنای اصناف با تبیین اهداف مشخص جهت اعتلای هرچه بیشتر نام و جایگاه اصناف ایران اعلام موجودیت کرد.

به‌گزارش جهان اقتصاد به‌نقل از‌ پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، این شورا در بیانیه اعلام موجودیت خود تاکید کرده است که” شورای راهبردی اصناف، اتاق فکر و نهاد مشورتی با رویکرد راهبردی است که باهدف شناسایی و اولویت بندی مسائل حوزه ی اصناف، ترسیم افق توسعه ای اصناف و طراحی خط مشی ها و استراتژی های صنفی، نقش آفرینی در تصمیم گیری های کلان، بهره مندی از نظرات نخبگان و تدوین شاخصها در جهت نیل به اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ و اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است.

هسته مرکزی این شورا این شورا ۱۵ نفر است و شورا از کمیته های متعدد تشکیل شده و توسط یک هیات رییسه سه نفره منتخب اداره می شود.

علی توسطی رییس منتخب شوراى راهبردى اصناف در این زمینه گفت: اصالتاً شورا به عنوان یک رکن مشورتی در کنار دولت و مجلس شوراى اسلامی ایفای نقش خواهد کرد.

توسطی گفت: هدف اصلی شورا بحث و تبادل نظر با همه ارکان حاکمیت به ترتیبی است که شورای مرکزی تعیین می کند. وی افزود: بزودی سازوکار عضویت مدیران تشکل های صنفی در این شورا اعلام می شود و سیاست شورا جذب حداکثری تمامی چهره های فعال صنفی برای اعتلای نام اصناف است.

رجب زاده نایب رییس شورا نیز گفت: شورای مرکزی این تشکیلات نشست های متعددی با مسئولان کشوری ذی نفوذ در این حوزه برگزار کرده که گزارش آن بزودی به اطلاع اصناف خواهد رسید.

نظرات شما

×

Comments are closed.