شلوغی بیمارستا‌ن‌های دولتی با اجرای طرح تحول سلامت

۱۳۹۵/۱۰/۰۴

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با طرح تحول سلامت همه مردم را به سمت بیمارستان‌های دولتی کشاندیم، گفت: اکنون با محدودیت تخت بیمارستان روبه رو هستیم و بیماران را در گوشه کنار بیمارستان جای می‌دهیم.

مهرداد لاهوتی؛ نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد و ادبیات وزیر بهداشت در مقابل منتقدان خود که بر عدم توجه به انتقادهای آنها تاکید کرده‌است، به خبرنگار ایلنا گفت: من از ابتدا با این چنین وضعیتی که اکنون در وزارت بهداشت وجود دارد؛ مخالف کردم. از ابتدا اعتقاد داشتم که باید قانون یک درصد مالیات بر ارزش افزوده که قرار است به وزارت بهداشت تعلق بگیرد هم باید حذف شود.

وی روز کسب رای اعتماد هاشمی از مجلس و مخالفت خود با وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت را یادآوری کرد و ادامه داد: متاسفانه پس از مخالفتم؛ مشاجره‌ای بین من و یکی از نمایندگان رخ داد و عده‌ای با من برخورد کردند. ما چنین روزی را پیش‌بینی می‌کردیم. وزارت بهداشت باید کار تخصصی خودش را انجام دهد و به بحث‌های حاشیه‌ای مانند بیمه و تعرفه نپردازد، تا مورد این همه انتقاد قرارنگیرد، اما متاسفانه کسی به حرف ما گوش نداد.

وی با اشاره به عدم برنامه‌ریزی صحیح در حوزه سلامت بیان کرد: ما اول باید پول خودمان را محاسبه می‌کردیم و سپس خدمات را به مردم ارئه می‌دادیم. من به عنوان یک بیمه شونده خودم باید تشخیص بدهم که به کدام بیمارستان بروم نه اینکه اجبارا به بیمارستان دولتی بروم.

این نماینده مجلس به طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: در ابتدا آمدند با خوب جلوه دادن طرح تحول سلامت همه گوش‌ها را پر کردند. پیش از آن ما فکر این را نکرده بودیم که وقتی بیمارستان‌ها می‌خواهند خدمات اضافه بدهند؛ پرستاران و دیگر عوامل بیمارستان به کارانه اضافه احتیاج دارند. ورود این حجم مردم به بیمارستان‌ها را باید پیش‌بینی می‌کردیم که متاسفانه این امر محقق نشد.

وی در این خصوص ادامه داد: عامل به وجود آمدن این حاشیه‌ها خود وزیر است، زیرا باید با توجه به منابع مالی و وضعیت اقتصادی کشور برنامه‌ریزی می‌کرد و حالا کاسه چه کنم دستش نمی‌گرفت.

لاهوتی با یادآوری اینکه اکنون بخش خصوصی در حوزه سلامت فعالیت کمتری دارد، افزود: ما بخش خصوصی را کنار گذاشتیم و متاسفانه از پتانسیل‌های این بخش استفاده نمی‌کنیم. با طرح تحول سلامت ما همه مردم را به سمت بیمارستان‌های دولتی کشاندیم و اکنون با محدودیت تخت بیمارستان روبه رو هستیم و بیماران را در گوشه کنار بیمارستان جای می‌دهیم. به پزشکان هم گفتیم که شما از امروز بجای پنج عمل جراحی باید بیست عمل جراحی انجام دهید. همه این مسائل برای جامعه و حوزه مهمی مانند سلامت جامعه، حاشیه‌ساز شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان در مورد اظهارات اخیر وزیر بهداشت و علت رفتار تند او با منتقدان گفت: من به‌عنوان منتقد ایشان می‌گویم که در حال حاضر وزیر بهداشت تنها شده است و کسانی که حامی او بودند حالا منتقد تمام قد او شده‌اند؛ به همین دلیل او اینگونه جواب منتقدان را می‌دهد. متاسفانه آن روزی که من مخالف رای اعتماد به وزیر بهداشت بودم، وقتی از پشت میکروفن پایین آمدم موافقان ایشان با من دعوا کردند و صفت دروغ‌گو را به من نسبت دادند و گفتند من جعل کرده‌ام. حالا بیایند جواب‌گوی مسائل پیش آمده باشند.

 

 

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.