سوخو ۱۰۰ ایراد فنی دارد

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی:

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره وضعیت مذاکره ایرلاین ها با شرکت سوخو، گفت: سه شرکت هواپیمایی خصوصی برای اجاره هواپیمای سوخو ۱۰۰ با این شرکت رایزنی کرده‌اند.

مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با مهر، افزود: در مذاکرات ایرلاین های ایرانی و شرکت سوخو بحث خرید هواپیما  مطرح نیست زیرا این نوع هواپیما هنوز برای شرکت های هواپیمایی شناخته شده نیست.

وی ادامه داد: ورود هواپیمای سوخو ۱۰۰ به ایران، تنها به صورت اجاره انجام می شود ضمن اینکه باتوجه به زمین‌گیر شدن این هواپیما به علت مشکل ایجاد شده در دُم آن، بحث اجاره هم با اما و اگرهایی مواجه است و شرکت سوخو باید ایراد موجود را برطرف کند.

به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، سه شرکت هواپیمایی خصوصی مایل به اجاره این نوع هواپیما هستند و برای بررسی بیشتر امکانات و ویژگی های آن ترجیح می دهند که به جای خرید، اقدام به اجاره کنند.

اسعدی، اظهار داشت: اگر در مدت زمان اجاره، هواپیمای سوخو ۱۰۰ توانست توانمندی خود را ثابت کند می توان به خرید این نوع هواپیما درآینده امیدوار بود.

این مقام مسئول بخش خصوصی بیان کرد: با وجود تمایل شرکت‌های خصوصی، شرکت‌های دولتی برای اجاره سوخو ۱۰۰ اعلام آمادگی نکرده اند ضمن اینکه به نظر می رسد زمین‌گیر شدن این هواپیما در تصمیم گیری ایرلاین ها برای اجاره موثر است و اگر ایراد فنی مهمی در سوخو باشد امکان منتفی شدن تصمیم شرکت ها وجود دارد.

وی چندی پیش در مصاحبه ای از ابراز تمایل اغلب شرکت های خصوصی برای خرید سوخو ۱۰۰ خبر داده بود. حتی نمایش هوایی این هواپیما در تهران نیز نظر ایرلاین های ایرانی را به خود جلب کرده بود اما به گفته سامانی،  پس از نمایش هوایی مذکور، مشکلاتی فنی در بخش دم این هواپیما بوجود آمده که موضوع خرید این نوع هواپیما و الحاق آن به ناوگان هوایی ایران را زیر سوال برده است.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.