سه سال پژوهش برای تولید اولین نوشیدنی تخمیری ایران

گزارش جهان اقتصاد از یک بازدید صنعتی با طعم ارگانیک

گروه تولید-بیشتر کارشناسان حوزه صنایع غذایی معتقدند نوشیدنی های رایج گازدار و پرکالری مصرفی در کشور دارای مضرات فراوانی هستند، متخصصان تغذیه، دایره این آسیب ها را از تاثیر برفشار خون تا ایجاد سرطان عنوان کرده اند.

از سوی دیگر برخی پژوهش ها نشان می دهد مصرف مداوم و منظم نوشابه، خطر ابتلا به سکته را تا ۶۱ درصد افزایش می ‌دهد، متخصصان می گویند: نوشابه ‌ها علاوه بر قند زیاد، دارای املاح فسفات هستند که در جذب کلسیم غذا ایجاد اختلال می ‌کند و نهایتا مصرف مداوم نوشابه ‌های گازدار کمبود کلسیم و به دنبال آن پوکی استخوان را به دنبال دارد. پوکی استخوان موجب شکستگی ‌های خود به خود استخوان می‌ شود.

این هشدارها تا بدانجا پیش رفته است که برخی متخصصان معتقدند: تقریبا همه مواد و ترکیبات موجود در نوشابه مضر هستند و هیچ ماده مفیدی در آن وجود ندارد.

با این حال اما به رغم هشدارهای مکرر، ذائقه مردم کشورمان به دلایل گوناگون سالهاست به این نوع نوشیدنی خو گرفته و تقریبا خانواده ای را نمی توان یافت که «نوشابه های گازدار پرکالری» را در سبد مواد غذایی خود نداشته باشد.

آخر هفته گذشته جمعی از خبرنگاران برای بازدید از کارخانه ای دعوت شدند که موسسان آن مدعی اند نوشیدنی تولید کرده اند که به نوعی باعث ایجاد رقابت در این صنعت و تغییر ذائقه مصرف کنندگان خواهد شد.

«اوتماکامبوچا» به عنوان اولین نوشیدنی تخمیری کشور با استفاده از چای سبز و قرمز و تخمیر به وسیله قارچ تولید شده است.

آفاق شادمانی مدیرعامل مجموعه صنعتی چای تندرستی دلستان با بیان این که کارخانه از سال ١٣٨٨ فعالیت خود را آغاز کرده گفت: ما با سرمایه گذاری ده میلیارد ریالی توانستیم فعالیت خود را با هدف تولید نوشیدنی های سالم و ١٠٠درصد طبیعی و بدون مواد افزودنی با نام تجاوی “اوتما کامبوچا” اغاز کنیم.

او معتقد است: استقبال مردم از “اوتما کامبوچا”که یک نوشیدنی پیشگیری کننده از سرطان است نشان  داده است این نوشیدنی جایگزین مناسبی برای نوشابه های پر کالری است.

وی با اشاره به اینکه برای تولید این محصول ٣سال کار پژوهشی صورت گرفته است گفت: با تلاش های صورت گرفته نوشیدنی”اوتما کامبوچا” بالاترین نشان های استاندارد،بهداشت وسلامت وهمین طور نشان  محصول ارگانیک را گرفته است.

وی افزود: درکنار تولید محصول با قیمت رقابتی مناسب با محصولات وارداتی مشابه،کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدارمستقیم و غیر مستقیم از جمله دلایل اصلی تولید محصولات اوتما کامپوچابوده است.

شادمانی تاکید کرد:فعالیت ما نشان می دهد می توان با سرمایه گذاری های مناسب و البته تلاش اهداف اقتصادی را محقق ساخت و به پیشرفت بازار و توسعه بازارهای صادراتی فکر کرد.

وی با اشاره به استقبال مردم از نسل قبلی این نوشیدنی ،ابراز امیدواری کرد ،طعم ویژه و خاص این محصول طبیعی مورد استقبال ایرانیان به ویژه جوانان که نیاز به انرژی دارند قرار گیرد.

گفتنی است اگرچه این نوع نوشیدنی در کشور ما ناشناخته است اما، چای تخمیری کامبوجا طی سالیان اخیر شهرت و محبوبیت بسیاری در میان طرفداران تغذیه سالم پیدا کرده است.

قدمت نوشیدن این چای در چین به قرن سوم پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد که پس از آن این نوشیدنی راه خود را به سوی روسیه، هند و ژاپن باز کرد و به یکی از نوشیدنی‌های اصلی جنگجویان سامورایی تبدیل شد. اما نوشیدنی کامبوجا یا به قول طرفدارانش «بوچ» (بوج) از ترکیب چای سبز، سیاه یا سفید با آب، شکر و قارچ کامبوجا تهیه می‌شود. پس از ترکیب این مواد طی یک فرآیند باکتریایی و تخمیری که یک هفته طول می‌کشد، چای کامبوجا آماده می‌شود.

نظرات شما

×

Comments are closed.