سرمایه گذاری چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی در شبکه برق انتقال و فوق توزیع دزفول

افتخار فرج
اهواز-خبرنگار جهان اقتصاد

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: ۱۳ پروژه توسعه ای شبکه برق با هزینه ای بالغ بر چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال ظرف چهار سال آینده در شهرستان دزفول راه اندازی و به بهره برداری می رسد.


محمود دشت بزرگ در آیین بهره برداری از پست موبیل ۱۳۲/۳۳ کیلو ولت وفا منطقه چغامیش دزفول با حضور نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مقامات محلی، اظهار کرد: این پست ۳۰ مگا ولت آمپر ظرفیت دارد و برای تامین بار قابل توجهی از منطقه و پایداری شبکه طراحی و راه اندازی شده است.
وی مدت زمان برقدار شدن پست وفا را هشت ماه اعلام کرد و افزود: هزینه سرمایه گذاری شده در این پروژه ۳۵ میلیارد ریال بوده که از محل اعتبارات شرکت برق منطقه ای خوزستان پرداخت شده و کلیه مراحل طراحی و نصب نیز توسط شرکت های داخلی انجام گرفته است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان به برنامه های در دست اقدام شرکت برای تقویت زیرساخت های شبکه برق دزفول نیز اشاره کرد و تصریح کرد: به شرط تامین منابع مالی در چهار سال آینده شبکه انتقال و فوق توزیع شهرستان دزفول ۱۰۰ و شبکه خطوط این شهرستان ۵۰ درصد رشد خواهد داشت.
دشت بزرگ هزینه اجرایی این پروژه ها را چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و بیان داشت: ۱۳ پروژه توسعه ای برق شامل ۸ پروژه پست ( اجرای ۳ پست به صورت GIS) و پنج پروژه خط برای شهرستان دزفول تعریف شده تا در سال های آینده یک هزار و ۲۹۰ مگاوات به ظرفیت یک هزار ۵۶۸ مگاوات فعلی پست ها و ۱۴۰ کیلومتر مدار به ظرفیت ۳۳۰ کیلومتر فعلی اضافه شود.
وی ادامه داد: کار ارزشمند و جدید دیگری که در منطقه صورت خواهد گرفت و نیازمند هماهنگی هایی در منطقه برای شروع پروژه هاست احداث دو واحد نیروگاهی ۲۵ مگاواتی در منطقه میانرود دزفول است.
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز در آیین بهره برداری پست موبیل وفا منطقه چغامیش گفت: از مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تشکر می کنم که در دو سال گذشته بیشترین تلاش خود را کرده اند تا مشکلات برق دزفول به حداقل برسد.
عباس پاپی زاده با بیان آنکه حجم کارهای صورت گرفته و برنامه ریزی شده با گذشته قابل قیاس نیست، اشاره کرد: این پست موبیل راه اندازی شده تا افت ولتاژ منطقه چغامیش برطرف شود و به زودی کارهای ایجاد پست دائم منطقه توسط شرکت برق منطقه ای خوزستان انجام می شود.
وی وضعیت زیرساخت های شبکه برق دزفول را ضعیف دانست و اضافه کرد: با شرایط اقتصادی موجود، شرکت برق منطقه ای خوزستان می خواهد ظرفیت فعلی شبکه برق شهرستان را ۱۰۰ درصد افزایش دهد که کاری ارزشمند و بزرگ است.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.