سرمایه‌گذاری شرکت چینی برای استخراج معادن در منطقه آزاد اروند

افتخار فرج
اهواز-خبرنگار جهان اقتصاد

معاون سرمایه‌گذاری و رونق کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: یک شرکت چینی برای استخراج معادن سلستین و تبدیل به کربنات استرانسیم در منطقه آزاد اروند سرمایه‌گذاری می‌کند. سیدعلی موسوی، دلیل اصلی این اقدام را جلوگیری از خام‌فروشی اعلام کرد و گفت: مواد اولیه این کارخانه از معادن اطراف استان‌های خوزستان و فارس تامین و محصول آن به چین‌، ژاپن و آسیای شرقی صادر خواهد شد‌.

وی افزود: سرمایه‌گذاری این پروژه صدرصد خارجی بوده و در ۳ فاز، با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون دلار در مساحت ۴۰هکتاری در شهرک صنعتی خرمشهر به بهره‌برداری می‌رسد.
موسوی با بیان اینکه فاز اول این کارخانه به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که در فاز اول ۲۰۰نفر و در فازهای بعدی بیش از ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد شود‌.
معاون سرمایه‌گذاری و رونق کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند، این اتفاق را در شرایط اقتصادی فعلی مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سرمایه‌گذاران خارجی، منطقه آزاد اروند را به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب‌، مجاورت با مواد معدنی موردنیاز این کارخانه، وجود دو کارخانه الکل‌سازی درمنطقه، بندر خرمشهر و نزدیکی به بندر امام خمینی‌(ره)، قوانین، مزایا و معافیت‌های مالیاتی که مناطق آزاد برای سرمایه‌گذاران دارد؛ انتخاب کردند.

نظرات شما

×

Comments are closed.