سرانجام نجفی رفت

۱۳۹۷/۰۱/۲۱

میثم سعادت-گروه سیاسی

سرانجام شورای شهر تهران در جلسه‌ای که پشت درهای بسته برگزار شد با استعفای دوم محمدعلی نجفی از سمت شهرداری تهران موافقت کرد. استعفای دوم محمد علی نجفی شهردار تهران پشت درهای بسته و بدون حضورش مورد موافقت اعضا قرار گرفت و و سمیع الله مکارم حسینی سرپرست بعدی شهرداری تهران شد.
در جلسه روز گذشته پنج نفر از اعضای شورای شهر درخواست کردند که استعفا را به تعویق بیندازیم اما در نهایت الویری گفت این کار باعث می شود ما به خواسته غیر قانونی برخی نهادها عمل کنیم و در نهایت با استعفای نجفی موافقت شد و سمیع الله مکارم حسینی به عنوان سرپرست جدید شهرداری تهران معرفی شد.
استعفای یاران نجفی
بلافاصله بعد از قطعی شدن استعفای نجفی، مهدی حجت، معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران و میرصادقی از شهرداری خداحافظی کردند. همچنین خبری در رسانه های مرتبط با شهرداری منتشر شد که ، کرکه آبادی مشاور و رییس دفتر حوزه شهردار و همچنین امین عارف‌نیا مشاور و رییس مرکز ارتباطات و روابط بین الملل شهرداری تهران نیز استعفا داده اند اما این خبر لحظاتی بعد تکذیب شد.
شهردار تهران در واپسین روزهای اسفند ۹۶ استعفا داد اما با مخالفت جدی شورای شهر مواجه شد. با این حال ورود دادستان به این ماجرا، ابعاد جدیدی از پرونده استعفای نجفی را آشکار کرد.
فشارها؟
هنوز درباره بررسی دلایل استعفای نجفی، ادعاهای مختلفی مطرح می شود. از جمله محمد نعیمی پور رئیس حوزه تهران حزب اتحاد ملت که می گوید متاسفم که برخی همراهان قبلی دکتر نجفی به مسائل شخصی ایشان ورود پیدا می کنند و چون به خواست خودشان نرسیدند مطالب ناروایی را در محافل و مجالس بیان می کنند. متاسفانه دکتر نجفی با تاکید بر بیماری و عوامل تشدید کننده آن، تمام آنچه گذشته است را بیان نکردند، ازجمله رفتار ناپسند بازپرس دادستانی و دلایلش برای اجبار به استعفای شهردار!…. شاید مصالحی وجود داشته اما یقیناً اینگونه خبر ها هرچند با تاخیر اما دقیق در جامعه مطرح خواهد شد. تاسف دیگر آنکه برخی از مجموعه‌های قدرتمند که برای رای و نظر مردم ارزشی قائل نیستند همواره با سرسختی و مایه گذاشتن ازمسئولین ارشد نظام، برنامه ها و منویات خود را به پیش می برند و این پیام را به نخبگان، مسئولین و مردم یادآور می شوند که بدون اراده ما کاری انجام نخواهد شد، هرچند این اراده در مقابل اراده مردم باشد. امید است شورای شهر تهران، با تفاهم و شجاعت تصمیمی درست برای آینده شهر بگیرند تا رویکرد و مسیری را که دکتر نجفی به جا گذاشت با قوت بیشتر تداوم یابد.
حالا نجفی رفته است و تهران باقی مانده است و مشکلات فراوانی که برای شهردار بعدی تهران به ارث خواهد رسید.

نظرات شما

×

Comments are closed.