سازمان بازرسی به تخلف دولت در تعیین قیمت گندم ورود کند

رئیس بنیاد ملی گندم کاران با ارسال نامه‌ای به رییس سازمان بازرسی کل کشور، خواهان ورود این سازمان به موضوع «تخلف دولت در تعیین نرخ خرید تضمینی گندم» شد. عطا الله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران با ارسال نامه‌ای به حجت‌الاسلام درویشیان ریاست سازمان بازرسی کل کشور با موضوع «تخلف دولت در تعیین نرخ خرید تضمین گندم» خواهان ورود این سازمان به موضوع خرید تضمینی گندم شد و درباره عواقب تعیین نادرست قیمت این محصول هشدار داد.تعیین نرخ خرید تضمینی برخی از محصولات کشاورزی برای سال زراعی ۹۸-۹۹ موجب نارضایتی جامعه کشاورزی شده است. میزان خرید تضمینی گندم در سال زراعی گذشته سه میلیون تن کمتر از برآوردها بود که تشکل‌های بخش کشاورزی دلیل اصلی آن را تعیین  پایین قیمت گندم می‌دانند.

 

انتقاد رئیس سازمان محیط زیست از درخواست یک خودروساز

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از عملکرد برخی مدیران در حوزه محیط زیست، اظهار کرد: یکی از مدیران خودروساز نامه نوشته که به دلیل تحریم‌ها ما را نصب فیلتر روی خودروهای دیزلی معاف کنید. برخی از این مدیران منافع شخصی و شرکتی خود را به منافع عمومی ترجیح می‌دهند و به‌درستی آموزش ندیده‌اند.عیسی کلانتری در همایش مدیریت سبز در سازمان برنامه و بودجه که با حضور وزیر علوم و جمع زیادی از دانشگاه‌ها و رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، با انتقاد از نحوه‌ آموزش مدیران در حوزه مدیریت سبز و محیط زیست در دانشگاه‌ها گفت: متاسفانه در برخی موارد شاهدیم که برخی مدیران ما به‌خوبی در این حوزه آموزش ندیده‌اند و ما می‌خواهیم که بیشتر دانشگاه‌ها دانشجوی زیست‌محیطی تربیت کنند.وی با اشاره به نوع رفتار برخی مدیران در سازمان‌ها و شرکت‌ها که به ضرر محیط زیست تمام می‌شود، اظهار کرد: یکی از مدیران خودروساز اخیرا نامه نوشته که ما را به دلیل تحریم‌ها و هزینه‌هایی که به همراه دارد از نصب فیلتر روی خودروهای دیزلی معاف کنید. جالب اینجاست که شش سال تحریم نبودیم فیلتر نصب نمی‌کردند الان که حدود یک سال است که تحریم هستیم هم می‌خواهند که این کار را نکنند.رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: این در حالیست که ۶۰ درصد آلودگی هوا در پنج ماه آخر سال متاثر از خودروهای دیزلی است اما باز هم در این رابطه سوء‌استفاده‌هایی وجود دارد. برخی از این مدیران بیش از آنکه به فکر منافع عمومی باشند به فکر منافع شخصی و شرکتی هستند و دلیل آن هم به نبود آموزش صحیح بر می‌گردد.کلانتری با بیان این‌که باید سطح توقع ما از بهبود محیط زیست با عملکرد مطابقت داشته باشد، گفت: ما سالی ۰.۰۳ میلی‌متر خاک ایجاد می‌کنیم در حالی که ۰.۷ میلی‌متر از بین می‌رود. از سوی دیگر در ۴۰ سال اخیر جهان هفت درجه سانتیگراد گرم شده اما در سه سال گذشته ایران ۱.۵ درجه گرم‌تر شده است پس در این شرایط مدیران ما که آموزش دیده دانشگاه‌های خود هستند باید یاد بگیرند که چگونه در جهت حفظ محیط زیست حرکت کنند.

 

۵۸۰۰ هکتارگلخانه در کشور احداث می‌شود

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال در سطح ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه در کشور احداث می‌شود. محمدعلی طهماسبی در همایش سراسری معاونین بهبود تولیدات گیاهی و مدیران باغبانی سازمان‌های جهاد کشاورزی کشور در منطقه آزاد ارس، افزود: تاکنون مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان برای احداث گلخانه‌ها پرداخت شده و ۵۰ هزار میلیارد تومان دیگر هم مورد نیاز است.وی اظهار داشت: انتقال دانش فنی برای گلخانه‌داران همواره مورد توجه ما  است و باید با تعامل، به حل مشکلات گلخانه‌ای آنان پرداخت.معاون وزیر در امور باغبانی، با بیان این که توسعه گلخانه‌ها برای کاهش مصرف آب در سطح کشور ضروری است، خاطرنشان کرد: در مباحث کنترل اقلیم، تهویه و انرژی، طرح‌های بسیار خوبی ارائه شده است که برای توسعه صنعت گلخانه‌سازی، کسب و کارهای متعددی ایجاد شده است.به گفته وی، با فرهنگ‌سازی‌های در سال‌های اخیر مشخص شد که اقلام تولیدی گلخانه‌ای بسیار سالم است و عناصر طبیعی آن کنترل شده‌اند.طهماسبی با اشاره به این که بیش از ۷۰ درصد تولید و عرضه گوجه‌فرنگی کشور در گلخانه‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: برند گوجه‌فرنگی ایران توسط باغداران منطقه جلفا در بازار روسیه پررنگ شده است که جای تقدیر دارد.به گفته وی، کارآفرینان کوچک می‌توانند به تولیدکنندگان بزرگ تبدیل شوند، لذا باید مورد حمایت قرار گیرند.

نظرات شما

×

Comments are closed.