رییس اتحادیه صنایع لوح‌های فشرده ایران: شبکه نمایش خانگی در حال متلاشی شدن است

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

 

گروه بازار

عبدالرضا نوروزوی رییس اتحادیه  صنایع لوح‌های فشرده و نائب رییس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد با توجه تبعیض‌هایی که بین تولیدات شبکه نمایش خانگی و VODها شکل گرفته، صنعت شبکه نمایش خانگی که بالای ۲۰ کارخانه فعال در کشور دارد در حال متلاشی شدن است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی فدراسیون ICT اتاق بازرگانی ایران، رییس اتحادیه صنایع لوح‌های فشرده ایران با ذکر مشکلاتی مثل تحریم و افزایش نرخ ارز که در سالیان اخیر وجود داشته گفت: تبعیض‌های به وجود آمده بین VODها و تولیدکنندگان لوح‌های فشرده شبکه نمایش خانگی  در حکم تیر خلاصی است که به تولیدکنندگان شبکه نمایش خانگی و صنعت لوح فشرده کشور زده شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در صنعت شبکه نمایش خانگی بالای ۲۰ کارخانه فعال هستند که هر یک چندین نیروی کار مستقیم و غیر مستقیم داشته و با ادامه روند فعلی متلاشی می‌شوند.

نوروزی با ذکر نمونه‌هایی از این تبعیض‌ها گفت: VODها فیلم‌های خارجی را با کمترین سانسور و حتی بدون آنکه آنها را خریداری کنند روی سایت‌هایشان می‌گذارند و باتوجه به تعاملات صورت گرفته با اپراتورها حتی در مواردی دانلود این فیلم‌ها هم رایگان است در حالی که هیچ یک از این امتیازات برای شرکت‌های نمایش خانگی تعریف نشده است. همین موضوع باعث بی‌اعتمادی به صنعت شبکه نمایش خانگی شده و باعث بروز تبعیض و عدم رقابت می‌شود.

نائب رییس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران افزود: صنعت لوح فشرده بیش از ۲۰ سال در ایران قدمت دارد و از سال ۱۳۷۸ با آمدن سی‌دی این صنعت کار خود را در ایران آغاز کرده است  و البته پیش از آن هم پیش زمینه آن با آمدن VHS   شکل گرفته بود. پس از این اما صنعت لوح فشرده با وارد کردن تکنولوژی‌های DVD5، DVD9، DVD10 و بلوری به کشور خدمت‌رسانی کرده است.

نظرات شما

×

Comments are closed.