رژه صلح مسلمانان آلمان علیه تروریسم

۱۳۹۶/۰۳/۲۵

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) نوشت: رایزن فرهنگی ایران در برلین اعلام کرد: هزاران مسلمان با شعار «نه با نام ما» به منظور محکوم‌کردن عملیات‌های تروریستی گروه تکفیری داعش، ۲۷ خردادماه(۱۷ ژوئن) به خیابان‌های شهر کلن می‌آیند تا ضمن همدردی با قربانیان این حوادث مخالفت خود را با این‌گونه اقدامات به نمایش بگذارند.
لامیا کادور، اسلام‌شناس و رئیس مؤسسه اسلام و آزادی‌خواهی در مصاحبه با دی سایت بیان کرد: با اوج‌گرفتن خشونت و ترور که متأسفانه به نام اسلام صورت می‌گیرد، مسلمانان وظیفه دارند که سکوت خود را بشکنند و به مقابله با آن برخیزند.
حضور در این تظاهرات که با نام «رژه صلح» برگزار خواهد شد از سوی برخی از شخصیت‌ها و امامان جماعت مراکز اسلامی کلن نیز توصیه شده است.
جمیله کیوصوفی، مسئول بخش انتگراسیون(ادغام با شهروندان) حزب دموکرات مسیحی در مصاحبه با روزنامه «راین» تأکید کرده بود که پس از حوادث و اقدامات تروریستی که در داخل و خارج آلمان توسط گروه تکفیری داعش صورت گرفته است، ما بیش از پیش باید چهره واقعی مسلمانان و اسلام را به جهانیان معرفی کنیم.
وی افزود: من آرزو دارم که امامان جمعه از سراسر اروپا به خیابان‌ها بیایند و به همه نشان دهند که این‌گونه ترورها و خشونت‌ها ارتباطی با هیچ مذهبی ندارد و باید فرزندان خود را آگاه کنیم که به سمت آنها جذب نشوند.
گفتنی است که مسلمانان در اثر فشار برخی از گروه‌ها در رسانه‌های اجتماعی آلمان تصمیم به برگزاری تظاهرات رژه صلح گرفته‌اند.
برخی از افراد و فعالان سیاسی آلمان به طور آشکار و همراه با انتقاد از مسلمانان خواسته بودند تا موضع صریح خود را در برابر گروه‌های افراطی اعلام کنند.

نظرات شما

×

Comments are closed.