روند نامطلوب نوسازی ۶۵هزار کامیون فرسوده

براساس برنامه پیش بینی شده طی پنج سال آینده ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده ای که موجب آلودگی هوا می شوند باید نوسازی شود اما مالکان آنها تمایلی به این مهم ندارند و سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای نیز روند نوسازی را مطلوب نمی داند.

هم اکنون بیش از ۱۲۷ هزار کامیون بالای ۳۵ سال در کشور وجود دارد که هر ۱۰۰کیلومتر پیمایش چیزی در حدود ۶۰ لیتر گازوئیل مصرف می کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان این که سالیانه ۱۳ هزار کامیون در کشور باید نوسازی شوند، گفت: با توجه به ضرورت نوسازی ۶۵ هزار کامیون روند نوسازی ناوگان فرسوده مطلوب نیست.

داود کشاورزیان در گفت و گو با ایرنا، افزود: طبق برنامه باید در ۵ سال آینده ۶۵ هزار کامیون فرسوده نوسازی شود، اما به علت پایین بوده قیمت سوخت مالکان این کامیون ها انگیزه ای برای نوسازی ناوگان خود ندارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که کامیون های فرسوده علاوه بر مصرف سوخت بالا آلایندگی زیادی را تولید می کنند، گفت: آمارها نشان می دهد، سالیانه کمتر از ۳ هزار کامیون در کشور نوسازی می شود.

به گفته وی، سازمان راهداری برای نوسازی ناوگان فرسوده کشور برنامه های زیادی را در دست اقدام دارد و پرداخت تسهیلات کم بهره ارزانقیمت برای مالکان از منابع داخلی سازمان یکی از این طرح ها است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهارداشت: هم اکنون برای خرید اتوبوس که قیمت آن حدود ۸۵۰ میلیون تومان است ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت می شود و به اعتقاد بنده این تسهیلات بسیار کم است، اما بانک ها بیشتر از این نمی توانند تسهیلات پرداخت کنند.

کشاورزیان با اشاره به میزان تسهیلات برای نوسازی کامیون افزود: هم اکنون برای خرید کامیون که بین ۴۲۰ تا۴۵۰ میلیون قیمت دارد ۳۰۰ تا ۳۲۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۹ درصد پرداخت می شود، اما باز هم رانندگان تمایلی برای نوسازی ناوگان خود ندارند.

معاون وزیر راه وشهرسازی یادآورشد: طبق قانون رفع موانع تولید وزارت نفت مکلف شده مابه التفاوت سود تسهیلات را از محل صرفه جویی های مصرف سوخت تامین کند.

وی بیان کرد: اخیرا مجلس شورای اسلامی قانون هوای پاک را تصویب کرده و در این قانون تکلیف شده خودروهای فرسوده حق تردد نداشته باشند و هیچ شرکتی نیز حق ندارد برای این خودروها صورتحساب صادر کند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در این قانون دولت مکلف شده سن ناوگان فرسوده را تعیین کند و اگر دولت سن ناوگان فرسوده را ۲۵ سال تعیین کند در این صورت بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار کامیون برون شهری و همین تعداد کامیون درون شهری فرسوده محسوب شده و باید از رده خارج شوند.

معاون وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: با تصویب آیین نامه مربوطه در دولت و ابلاغ آن روند نوسازی ناوگان فرسوده با سرعت بیشتری دنبال شود و به نظر طبق این آیین نامه کسی حق ندارد برای خودروهای از رده خارج و فرسوده صورتحساب و یا بارنامه صادر کند.

به گزارش ایرنا، پیشتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده بود که در کشور بیش از ۱۲۷ هزار کامیون بالای ۳۵ سال داریم که هر ۱۰۰کیلومتر پیمایش چیزی در حدود ۶۰ لیتر گازوئیل مصرف می کنند.

وی افزود: پس از اجرای طرح پیمایش و اختصاص سوخت بر اساس تردد و حذف کامیون‌های بدون معاینه فنی تعداد ناوگان عمومی جاده‌ای فعال به ۵۲ هزار دستگاه کاهش یافت و در واقع در قالب طرح پیمایش ۷۰ هزار دستگاه کامیون فرسوده از ناوگان خارج شدند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: پس از اجرای طرح پیمایش روزانه ۷ میلیون لیتر گازوئیل کمتر مصرف شد که با احتساب قیمت جهانی هر لیتر گازوئیل یک دلار در واقع روزانه ۷ میلیون دلار صرفه‌ جویی در مصرف گازوئیل نصیب کشور شد.

آخوندی گفت: ۶۵ دستگاه کامیون سالانه یک میلیارد لیتر مصرف گازوئیل دارند این یعنی بهره‌وری یک میلیارد دلاری برای هر سال مصرف سوخت داریم و ظرف ۱۰ سال ۱۰ میلیارد لیتر سوخت کمتر مصرف خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: متأسفانه به دلیل نرخ پایین سوخت در کشور ریخت و پاش عجیب و غریب در بخش مصرف منابع انرژی داریم که لازم است در صورت انجام فعالیت‌هایی که به کاهش مصرف سوخت می‌انجامد بخشی از این صرفه‌جویی به خود صرفه‌جو کننده برگردد.

وی اظهار داشت: اگر ۱۰ میلیارد لیتر سوخت ظرف ۱۰ سال صرفه‌جویی شود ۱۰ میلیارد دلار حاصل خواهد شد که باید ۲٫۷ میلیارد دلار به صرفه‌جو ‌کننده برگردد.

آخوندی کاهش تولید آلاینده‌های زیست محیطی را از مزایای نوسازی ناوگان جاده‌ای عنوان کرد و گفت:‌ با اجرای طرح نوسازی ۶۵ دستگاه کامیون حدود ۱۹۴ میلیون آلاینده کمتری در کشور تولید می‌شود.

نظرات شما

×

Comments are closed.