روح‌الله بیگی عنوان کرد: مسئولیت شرعی و قانونی دولت در قبال رسیدگی مالی به سیل‌زدگان

۱۳۹۶/۰۱/۲۷

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله بیگی، نماینده میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس نهم شورای اسلامی، با اشاره به وقع سیل در برخی استان‌های شمال غربی کشور، به بحث درباره مسئولیت دولت و حکومت اسلامی در قبال رسیدگی مادی و معنوی به آسیب‌دیدگان حوادث غیرمترقبه پرداخت و گفت: بنده در ابتدا این حادثه را به همه هم‌وطنان و مخصوصا مردم آذربایجان عرض تسلیت دارم. این دومین حادثه بعد از حادثه اخیر قطار بود که منجر به داغداری مردم آذربایجان شد.
وی ادامه داد: پیام مقام معظم رهبری، مرهمی بر آلام رنج‌دیدگان و خسارت‌دیدگان بود؛ مخصوصا افرادی که فامیل و نزدیکان خود را از دست دادند و علاوه بر اینکه مرهمی برای دردهای آذربایجان بود، دستور اکیدی برای رسیدگی به امورات سیل‌زدگان توسط مسئولان بود.
بیگی تأکید کرد: قطعا مسئولان محترم، هم از لحاظ اخلاقی و هم از لحاظ سیاسی و عاطفی باید جدیت خود را به کار گیرند تا خسارات مادی و معنوی سیل‌زدگان را جبران کنند تا حداقل تسلی خاطری برای بازماندگان باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم ادامه داد: طبیعتا در هر کشور و مملکتی، برای مقابله با حوادث غیرمترقبه و حمایت از آسیب‌دیدگان، باید سازمان‌هایی وجود داشته باشند و در کشور ما هم این مسئولیت بر عهده دولت است که نمایندگان دولت در این زمینه در استانداری‌های هر استان مستقر هستند.
بیگی به مسئولیت شرعی و قانونی مسئولان در قبال حوادث غیرمترقبه اشاره کرد و گفت: مسئولان، به صورت قانونی، اختیارات و امکاناتی را در اختیار دارند و می‌توانند به فراخور حادثه، کمک‌هایی را به آسیب‌دیدگان اختصاص دهند. مخصوصا بعد از اینکه رهبر معظم انقلاب، حُکم حکومتی صادر کرده و تـأکید مؤکد فرمودند که به آسیب‌دیدگان رسیدگی شود، هم حکم حکومتی مقام معظم رهبری و هم اختیارات قانونی دولت، اولویت امسال آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، کردستان و هر جای دیگری است که دچار حوادث غیرمترقبه می‌شود.
نماینده میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس نهم در پایان اظهار کرد: در چنین شرایطی، دولت ملکف است که در اولین فرصت ممکن و بدون فوت وقت و بدون سیاسی‌کاری و محافظه‌کاری، اقدام به رفع این مشکلات از لحاظ مادی و معنوی کند و ان‌شاء‌الله مسئولان در آستانه انتخابات، کار سیاسی و جناحی را کنار بگذارند و به وظایف قانونی، اخلاقی و شرعی خود در این زمینه عمل کنند.

نظرات شما

×

Comments are closed.