رشد ۹٫۶ درصدی مصرف بنزین در ۲۰ روز ابتدای شهریور نسبت به مدت مشابه پارسال / متوسط مصرف بنزین به ۸۸٫۲ میلیون لیتر رسید

خبرگزاری ایلنا نوشت: شاهرخ خسروانی معاون مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، با اعلام رشد ۹٫۶ درصدی مصرف بنزین در ۲۰ روز ابتدای شهریور سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار داشت: معمولا شهریور تا نیمه اول مهر پیک مصرف بنزین در کشور است و از آن زمان به بعد تا اواخر بهمن میزان مصرف فروکش می کند.

وی با اشاره به اینکه ذهنیت و برنامه ریزی ما برای افزایش مصرف ۵ درصد بوده و این رقم رشد مصرف( ۹٫۶ درصد) غیر قابل پیش بینی بود، افزود: علاوه بر افزایش تعداد سفرها یکی از دلایل اصلی رشد مصرف نیز افزایش تعداد خودروها در کشور است، در حال حاضر شرایط خرید خودرو تسهیل شده و مردم به راحتی و به صورت اقساط به راحتی می توانند خودرو خریداری کنند که منجر به افزایش تقاضای بنزین هم می شود.

خسروانی بیان کرد: در ۲۰ روز اول شهریور سال گذشته رقم متوسط مصرف بنزین ۸۰٫۶ میلیون لیتر بوده که با رشد ۹٫۶ درصدی در مدت مشابه سال جاری به ۸۸٫۲ میلیون لیتر رسیده است.

وی بیان کرد: ما در زمینه ذخیره بنزین مشکل نداشتیم و توانسته ایم سوخت مورد نیاز متقاضیان را تامین کنیم و خوشبختانه با به مدار آمدن فاز اول ستاره خلیج فارس مشکلات تامین تا حدی حل شده است.

معاون مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی درباره میزان مصرف سی ان جی نیز گفت: میزان مصرف سی ان جی حدود ۲۱ میلیون متر مکعب در روز بوده که در حد جزئی افزایش مصرف داشته ایم اما واقعیت این است که پتانسیل مصرف سی ان جی در کشور حدود ۴۰ میلیون متر مکعب است یعنی ما ۳۵ میلیون متر مکعب زیرساخت داریم اما به دلیل ثابت بودن قیمت بنزین و همچنین عدم تولید خودروهای پایه گاز سوز در کشور، مصرف سی ان جی در کشور رشد نکرده است.

نظرات شما

×

Comments are closed.