رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تحقق وعده‌های انتخاباتی روحانی ارتباطی به تصویب بودجه ۹۷ ندارد

خبرگزاری آنا نوشت: محمدرضا پورابراهیمی، با بیان اینکه رئیس جمهور در زمان تبلیغات انتخاباتی خود، وعده‌هایی به مردم داد که باید در طول ۴ سال عملیاتی کند، گفت: اینکه تصور شود، بودجه و وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور با یکدیگر گره خورده اند، تصوری اشتباه و یک خطای راهبردی نسبت به بودجه است.

وی با بیان اینکه بودجه ظرفیتی برای انجام یکسری اقدامات است که بر اساس آن منابع و مصارف دولت برای یکسال مالی تعیین می‌شود، افزود: رئیس جمهور اعلام کرد که بودجه سال ۹۷ بسیار متفاوت است، که من به این امر اعتقادی ندارم، زیرا ساختار تغییر نکرده و سر جمع مصارف مالی تعیین شده است و نهایت می‌شود در جزئیات تغییری ایجاد کرد و یا پیشنهادی در هدفمندی مطرح کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا بودجه می‌تواند موجب به نتیجه رسیدن برخی برنامه‌ها و اقدامات شود اما بودجه نمی‌تواند تمام تعهدات رئیس جمهور را عملیاتی کند، ادامه داد: ممکن است منظور رئیس جمهور از گره زدن تحقق وعده‌های انتخاباتی با تصویب بودجه، این بوده که مجلس کمک کرده و بودجه تصویب شود که قطعا مجلس باید از نقاط قوت این لایحه استقبال و نقاط ضعف آن را نیز پوشش داده و سپس تصمیم‌گیری کند.

پورابراهیمی با بیان اینکه تصور اینکه بودجه یکساله می‌تواند تمام اهداف و آمال رئیس جمهور را تحقق بخشد اشتباه است، تصریح کرد: بودجه یک ظرفیت و بستر یکساله برای تصمیم گیری است، رئیس جمهور باید بداند که حرکت در مسیر برنامه ششم می‌تواند به تحقق وعده هایش کمک کند. اگر موارد مطرح شده در بودجه مر قانون باشد خود به معنای رسیدن به هدف است.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی موارد مد نظر رئیس جمهور، در بودجه محقق شود اما این اتفاق برای همه موارد رخ نمی‌دهد، توضیح داد: در هر صورت رئیس جمهور باید بداند، بودجه سال ۹۷ و وعده های انتخاباتی وی هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند.

به گزارش آنا، روحانی در جلسه تقدیم لایحه بودجه در صحن علنی مجلس گفت: اگر لایحه دولت در مجلس به همین صورت پیشنهادی به تصویب نمایندگان برسد، قطعا سال آینده شاهد حرکت بسیار پر شتاب در اشتغال خواهیم بود.

نظرات شما

×

Comments are closed.