رئیس اتاق بازرگانی ایران در دیدار با سفرا و رؤسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران: اتاق بازرگانی به دنبال تقویت جایگاه اقتصادی ایران در جهان است

گروه بازار

شافعی، رئیس اتاق ایران در دیدار با سفرا و رؤسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران گفت: در سال جدید، اتاق ایران و اتاق‌های مشترک آمادگی دارد تا با تمام توان و ظرفیت در خدمت عاملین اقتصادی باشد تا به همکاری و هم‌افزایی و همدلی به پایه‌ریزی مراودات دیرپای اقتصادی با روابط دوجانبه و چندجانبه در حوزه اقتصاد جهانی بپردازد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق بازرگانی ایران، سفرا و رؤسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران با رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق ایران دیدار کردند. این دیدار در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران انجام شد. در این دیدار غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران ضمن خوشامدگویی به سفرای سفارت‌های خارجی در ایران، درباره گسترش تعاملات اقتصادی ایران با این کشورها تاکید کرد.

شافعی، رئیس اتاق ایران در ابتدای سخنرانی خود گفت: «نوروز همانا نو شدن نفس و جان و تمرین استقامت است. نوروز همانا از انزوا در آمدن و گسسته‌ها را به هم پیوستن است. حلول سال نو و بهار پرطراوت، نشانه‌ای از قدرت الهی و تجدید حیات طبیعت است. سال گذشته با تمام فراز و نشیب‌هایش به پایان رسید و بهار به همراه امید فرا رسیده است که نوید فصلی نو را برای آنان که دلشان برای کشور می‌تپد به ارمغان آورده است. تجارب به دست آمده در سال‌های گذشته را می‌توان با دیده عبرت نگریست و روزهای بهتری را برای خود و ایران عزیز رقم زد.»

او با اشاره به اینکه نوروز بزرگداشت اعتدال، دوستی، روشنایی و زندگی است، تصریح کرد: «پیام نوروز در جهان مملو از بحران کنونی بیش از هر زمان دیگری اهمیت می‌یابد؛ پیامی که با افراطی‌گری، تاریکی، تخاصم و تخریب مقابله می‌کند. نوروز فرصتی برای تجدید عهدمان به صلح، دوستی، حقوق بشر و کرامت انسانی است.»

به گفته رئیس اتاق ایران، در سالی که گذشت با نتایج حاصل از توافقنامه برجام و آغاز فصل تازه‌ای از حضور کشور ایران در اقتصاد بین‌الملل، در سایه‌ی تلاش و تعامل جدی به دست آمده است، رسالت اتاق ایران نیز دوچندان شده است. نقش اتاق بازرگانی ایران به عنوان متولی بخش خصوصی بسیار پررنگ شده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است.

رئیس اتاق ایران تصریح کرد: «در بهار تحولات سیاسی و فضای مساعد کنونی برای رشد و بالندگی، نقش اتاق بازرگانی ایران به عنوان متولی بخش خصوصی بسیار پررنگتر شده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.»

او افزود: «با توجه به نام‌گذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال» و لزوم برنامه‌ریزی و تمرکز بر روی نقاط کلیدی امیدواریم با فراهم شدن زمینه فعالیت‌های اقتصادی و روند رو به رشد کنونی بتوانیم شاهد گسترش روزافزون تعاملات اقتصادی- فرهنگی و همکاری‌های جدی در زمینه‌ گوناگون از قبیل صنعت، معدن، بازرگانی، کشاورزی، گردشگری و حوزه سلامت باشیم.»

غلامحسین شافعی با اشاره به نقش اتاق ایران در سال نو گفت: «در سال نو، اتاق ایران و اتاق‌های مشترک آمادگی دارد تا با تمام توان و ظرفیت در خدمت عاملین اقتصادی و نمانیدگی‌های محترم باشند تا به همکاری و هم‌افزایی و همدلی به پایه‌ریزی مراودات دیرپای اقتصادی با روابط دوجانبه و چندجانبه در حوزه اقتصاد جهانی بپردازیم.»

او در پایان اشاره کرد: «در اینجا بر خود می‌دانم از فعالیت‌های قابل توجه دیپلماسی وزارت امور خارجه و رویکرد آن نسبت به مسائل اقتصاد و درخواست همراهی اتاق ایران در سفرهای وزیر محترم امور خارجه که توافق‌های بسیار خوبی انجام می‌دهد، سپاسگذاری کرده و امیدوارم ادامه این به حصول نتایج مثمرثمر برای اقتصاد کشور منتج گردد.»

دومین سخنران مراسم دیدار سفرا و رؤسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران با رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق ایران «صلاح زواوی»، سفیر فلسطین در ایران است. زواوی که به دلیل حضور طولانی مدت به عنوان سفیر در ایران به “مقدم السفرا” ملقب شده اولین سفیری بود که سال نو را به ملت ایران، مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهوری و اعضای اتاق ایران تبریک گفت.

بعد از او لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران با تبریک سال نو به حاضران گفت: «وقتی وارد سالن شدم احساس کردم هنوز از فضای نوروزی خارج نشده‌ایم و هنوز در این سالن و در ایران احساس نو شدن می‌کنم؛ برای همین آرزو می‌کنم از جمع نوروزی خارج نشویم.» او گفت: «امیدوارم سال نو پر از موفقیت برای همه ایرانیان و مهمان‌های این مراسم باشد و حتما اینگونه خواهد بود.

نظرات شما

×

Comments are closed.