رئیس اتاق اصناف ایران: تشکیل شرکت های صادراتی برای اصناف ضروری است

۱۳۹۶/۱۰/۱۹

 

رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: تشکیل شرکت صادراتی برای ایجاد جهش در صادرات تولیدات صنفی ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در جلسه ای که به منظور تعیین ساز و کار اجرایی شدن سیاستهای حمایتی و اصلاح الگوی مصرف با حضور معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و چند تن از روسای اتحادیه های صنفی در اتاق اصناف ایران برگزار شد، گفت: قرار است تسهیلات با نرخ سود مناسب در اختیار صنایع کوچک و متوسط قرار گیرد.

وی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت هم قول داده اند در خصوص توسعه صادرات مربوط به صنوف تولیدی از هر گونه حمایت لازم در حد توان اقدام خواهد شد. فاضلی تصریح کرد: لازم است کمیته تخصصی در زمینه صادرات مرکب از اتحادیه های پوشاک، کیف و کفش، چرم تشکیل شود تا یک الگوی مشخص در زمینه صادرات و ورود تولیدات ایرانی به بازارهای جهانی داشته باشیم.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اتاق اصناف اکنون در جلسات دولت و مجلس شورای اسلامی برای دفاع از صنوف حضور دارد و روز گذشته نیز جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص توسعه صادرات غیرنفتی برگزار شد که حاصل آن این بود که شرکت های صادراتی تشکیل شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز در این جلسه با بیان اینکه همه باید شرایط امروز کشور را درک و برای رشد و توسعه کشور تلاش کنیم، گفت: این سازمان چند طرح را برای ایجاد اشتغال به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کرده‌است.

صادق نجفی افزود: بیش از ۹۰ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد و در اساسنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، سیاست گذاری، هدایت، حمایت و پشتیبانی از صنایع کوچک آورده شده است. وی ادامه داد: اصناف شامل واحدهای کوچک هستند که برای رشد و توسعه باید ساماندهی و مدیریت شوند. سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی می تواند در این زمینه کمک اصناف باشد. در این خصوص لازم است ابتدا تامین مالی در راس برنامه ها قرار گیرد و سپس ایجاد بازار را داشته باشیم.

نجفی همچنین بر لزوم فرهنگ‌سازی برای مصرف کالاهای ایرانی از طریق رسانه های جمعی و صدا وسیما تاکید کرد و گفت: ما هم آماده هستیم زیرساخت های مقطعی مانند نمایشگاه ها، حمل و نقل را انجام دهیم.

حسینی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه گفت: برگزاری این جلسات باید به نتایج مثبت منجر شود به طوری که مشخص کنیم تا پایان امسال ۱۰۰ فروشگاه با برند ایرانی در تهران راه‌اندازی کنیم مانند ایده کمپین تبریز که فقط کالای ایرانی به مردم عرضه کنند.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.