«دونا» صد در صد ایرانی است

نامه مدیرعامل کترینگ دونا به لاریجانی :

در حالی جریان مخالف دولت از هر موضوعی برای ناکارآمد نمایی دستاوردهای دولت استفاده می کنند که این بار سوژه سوخته و اشتباهی را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کرده اند. مرداد ماه بود که یکی از شرکت های خصوصی ریلی برای تجهیز کترینگ خود قرارداد همکاری را با شرکت اتریشی به امضا رساند که وزیر راه و شهرسازی هم درحاشیه راه اندازی چند رام واگن مسافری جدید در برنامه راه اندازی این کترینگ هم حضور یافت.

به گزارش ایلنا، حال اینکه عده ای قصد دارند با نگاه تخطئه، این اقدام را غلط و عملکرد دولت را زیر سوال ببرند. درحالی که راه آهن و در راس آن وزارت راه و شهرسازی و به طور کلی دولت هیچ نقشی در انعقاد قراردادهای شرکت های خصوصی با سایر شرکت های داخلی و خارجی ندارند.

در همین رابطه «محسن فاتحی زاده» مدیرعامل کترینگ دونا در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی درباره عقد قرارداد با شرکت اتریشی توضیحاتی را ارائه کرده است. در این نامه آمده است: همان‌گونه که مستحضرید بر طبق آیین نامه اجرایی اصل ۴۴ قانون اساسی راه آهن جمهوری اسلامی ایران موظف به فروش تمامی ناوگان خود اعم از باری و مسافری به بخش خصوصی بوده است. آخرین سری از واگن‌های متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اسفندماه سال ۹۰ به بخش خصوصی واگذار شد.

پس از واگذاری قطارهای مسافری به بخش خصوصی این مالکان قطارها هستند که نسبت به انعقاد قراردادهای نگهداری و تعمیرات، امور مهمانداری و راهبری و نیز تامین پذیرایی و کترینگ با پیمانکاران ذیصلاح اقدام می‌کنند. به دلیل نبود هیچ آشپزخانه مجهز و مدرنی در محدوده خیابان شوش و سایر خیابان‌های منتنهی به خیابان‌های ایستگاه راه آهن تهران، شرکت های مالک قطارهای مسافری عموما اقدام به حذف وعده پذیرایی از سبد خدمات خود می‌کنند که با توجه به طولانی بودن زمان سفر با قطار که میانگین ۱۲ ساعت است باعث نارضایی مسافران می‌شود.این شرکت‌ها بعضا با خرید غذا از آشپزخانه های موجود در آن محدوده ، موجب ایجاد مسمومیت‌های غذایی و ایجاد تبعات اجتماعی و قانونی برای خود شرکت مالک قطار و نیز راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به عنوان دستگاه حاکمیتی می‌شود. طی سه سال گذشته کترینگ دونا تصمیم به احداث کارخانه عظیم و مدرنی جهت تولید انواع وعده‌های پذیرایی مناسب جهت نگهداری و سرو در داخل قطارهای مسافری نمود. این کارخانه در مرداد ماه سال جاری با حضور مدیرعامل جمهوری اسلامی وقت و وزیر راه و شهرسازی و سفیر اتریش در ایران افتتاح شد که این افتتاحیه در رسانه‌ها با حواشی بسیاری همراه شد.

ذکر این نکته ضروری است که این کترینگ یک شرکت صد در صد ایرانی بوده مکه به منظور تامین بخشی از سرمایه و تجهزات مورد نیاز خود با معتبرترین شرکت کترینگ ریلی اروپا – شرکت دون هانزر اتریش – اقدام به همکاری انتقال دانش فنی، ‌آموزش پرسنل ایرانی و نیز تامین ۵۰ درصد از سرمایه مورد نیاز جهت خرید ماشین آلات در قالب یک شرکت مشترک کرده است و به حمدالله از زمان تاسیس تاکنون با تولید غذاهای کاملا تازه و منطبق با ذائقه و سلیقه ایرانی از مواد اولیه باکیفیت و ماشین آلات مدرن توانسته است توجه و رضایت مشتریان را جلب کند.

نظرات شما

×

Comments are closed.