ده استاندار روحانی تغییر کردند

۱۳۹۶/۰۶/۲۲

در حالی که حسن روحانی هنوز بعضی وزیران خود را مشخص نکرده است و جلسات کابینه با دو غایب همیشگی برگزار می‌شود، اما رده بعدی مدیران در حال چینش هستند. روز گذشته در جلسه هیئت دولت بعضی از تغییرات سیاسی در سطح استانداران بررسی شد و حالا می توان اطمینان داشت که ده استاندار دولت روحانی تغییر خواهند کرد. گرچه بعضی از استانداران از استانی به استان دیگر رفته‌اند.

فریدون همتی در هرمزگان

استاندار ایلامی‌الاصل قزوین یکی از افرادی است که در این دولت استاندار قزوین بود. حالا همتی به بندرعباس می‌رود تا این بار استاندار استان هرمزگان شود. هرمزگان یکی از استان‌هایی بود که رای بالا به حسن روحانی داده بود.

جانشین همتی از سنندج می‌آید

عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان نیز راهی قزوین خواهد شد تا در مسئولیت استانداری قزوین به فعالیت بپردازد. به این ترتیب استان کردستان فعلا بدون استاندار خواهد ماند و با سرپرست اداره خواهد شد. شاید این امیدی برای اهالی این استان باشد که یک نیروی توانمند اهل سنت به عنوان استاندار کردستان معرفی شود و دیوار عدم استفاده از نیروهای توانمند اهل سنت شکسته شود.

خادمی به جای بازوند

در استان لرستان نیز ماموریت هوشنگ بازوند در استانداری پایان یافت تا موسی خادمی سومین استاندار لرستان در دولت روحانی باشد. خادمی در دولت اول روحانی در یاسوج استاندار کهگلویه و بویراحمد بود. محمد احمدی مشاور وزیر نفت نیز به عنوان استاندار جدید کهگلویه و بویراحمد معرفی شد.

استاندار اصلاح‌طلب رفت

یکی دیگر از تغییرات مهم در استانداری‌ها جایگزین شدن محمد مهدی مرج الشریعه به جای پرویزی استاندار خراسان جنوبی بود. خراسان جنوبی در انتخابات اخیر رای معنا داری به ابراهیم رئیسی داد و شاید رحمانی فضلی برای ارتباط بهتر با اصولگرایان بیرجندی، تصمیم گرفته است مردی از جنس همان مردم را به استانداری منصوب کند.

تباردار در شیراز

استان فارس نیز یکی از سیاسی‌ترین استان‌های ایران بود که تاثیرات زیادی روی فضای سیاسی کل کشور دارد. حالا اسماعیل تباردار که سابقه استانداری در دولت خاتمی را دارد به عنوان سومین استاندار دولت روحانی به شیراز می‌رود. اسماعیل تباردار مثل محمدعلی افشانی که پیش از این استاندار فارس بود، هر دو از چهره‌های شناخته شده اصلاح‌طلب به شمار می‌روند.

نجفی در کرج

محمدعلی نجفی شهردار مشهد نیز راهی کرج می‌شود تا استانداری استان البرز را بر عهده بگیرد. وی جایگزین طهایی می‌شود. استان البرز نیز یکی از مناطقی بود که یک بار تجربه تغییر استاندار در دولت روحانی را داشت و نجفی سومین استاندار آن محسوب می‌شود. استان گیلان نیز فعلا با سرپرست اداره می‌شود.

جبارزاده در فاطمی

اسماعیل جبارزاده نیز روز دوشنبه به عنوان معاون سیاسی وزیر کشور معرفی شد و کار خود را شروع کرد. به این ترتیب استان آذربایجان شرقی نیز یکی از مناطقی خواهد بود که در روزهای آینده باید منتظر معرفی چهره‌ای جدید برای استانداری آن باشیم.

نظرات شما

×

Comments are closed.