دلیل افت قیمت خودرو؛ کرونا یا کاهش قدرت خرید؟

پایش میدانی بازار خودروی پایتخت و نمایشگاه‌های خودرو حاکی از به صفر رسیدن معاملات دارد، موضوعی که به اعتقاد کارشناسان بیش از هر چیز ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

بررسی قیمت‌های بازاری حاکی است از چهارشنبه هفته گذشته (هفتم اسفندماه) تا عصر روزیکشنبه قیمت‌ها دستخوش تغییر نشده و همان کاهش هفت تا ۱۲ میلیون تومانی در خودروهای داخلی و افت ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومانی خودروهای مونتاژی تا آن تاریخ نسبت به هفته قبل از آن مشاهده می‌شود.

به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، هرچند که ویروس کرونا در کاهش معاملات چندان بی‌تاثیر نبوده است اما روند قیمت‌ها در بازار خودرو بیش از هرچیز متاثر از تعادل عرضه و تقاضا به بازار است. بیش از آنکه کرونا و کاهش دادوستدها عامل کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو باشد، کاهش قدرت‌ خرید مردم، تقاضا را کاهش داده است.

پس از شیب تند قیمت‌ها در بازار خودرو که به اعتقاد برخی کارشناسان ناشی از برهم خوردن تناسب عرضه و تقاضا بوده است، حال طی یکی- دو هفته اخیر این قیمت‌ها مسیر خود را تغییر داده و کاهشی پیش می‌روند. البته که این ویروس کرونا و نگرانی‌های ناشی از شیوع آن در حضور در بازار برای معاملات چندان بی‌تاثیر بر کاهش قیمت‌ها نبوده است.

فربد زاوه- کارشناس صنعت خودرو کشور- در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با آن افزایش یکباره و این کاهش‌ قیمت‌ها در بازار خودرو اظهار کرد: قیمت‌ها همیشه متاثر از تعادل عرضه و تقاضا در بازار بوده و هست. شاید اینطور به نظر برسد که کرونا از هر نظارتی توانسته دقیق تر عمل کند اما اگر ویروس کرونا هم نبود؛ حجم تقاضا چندان بالا نمی‌رفت، چراکه دیگر قدرت خرید مردم  به شدت آسیب دیده و کاهش یافته است.

وی افزود: البته قابل پیش‌بینی هم بود که با همه گیر شدن ویروس کرونا و نگرانی‌ شیوع آن؛ تقاضا را به شدت کاهش دهد و در کوتاه مدت معاملات را متوقف کند؛ اما باید دانست که این کاهش زیاد نخواهد بود و پایداری نخواهد داشت. با شروع فصل گرما قیمت‌ها متاثر از سیاست‌های غلط دولت و بانک مرکزی و ضعف شدید مدیریتی خودروسازان مجددا افزایشی خواهد شد.

این کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه تلقی اینکه خودرو به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شده، درست نیست؛ گفت: طی دو سال گذشته ارزش ریال به شکل قابل توجهی کاهش یافته از این رو وقتی برای مثال یک پراید در این مدت ۴۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است، شاید در ظاهر به معنی رشد قیمت باشد اما در عمل نشان می‌دهد که ارزش ریالی محصول کاهش یافته است. یعنی وقتی محاسبه کنیم که پراید ۳۰ میلیون تومان، چه قدر ارزش دلاری داشت و تا چندی پیش ۷۰ میلیون تومان شده بود چه قدر ارزش دلاری داشته، متوجه می‌شویم که تلقی سرمایه‌ای شدن خودرو در اقتصاد ایران صحت ندارد.

زاوه تصریح کرد: پافشاری بر قیمت‌گذاری دستوری برخلاف تصور دولت که فکر می‌کند جلوی رشد تورم را می‌گیرد، در حقیقت به افزایش نرخ تورم دامن زده و در نهایت نه‌تنها راهکاری برای کنترل قیمت خودرو نیست بلکه بر قیمت همه کالاها تاثیرگذار خواهد بود. خودروسازان به دلیل کمبود نقدینگی و افزایش زیان انباشته ناشی از این سیاست، به دریافت تسهیلات دولتی روی می‌آورند تا ضرر ناشی از عدم تناسب نرخ واقعی تولید با قیمت اجباری فروش را جبران کنند و در نهایت همین تکرار پرداخت وام دولتی و عدم توانایی مالی خودروسازان در بازگرداندن تسهیلات، باعث افزایش بی‌رویه قیمت خودرو و نرخ تورم شده است.

وی تنها راهکار نجات خودروسازان از وضعیت فعلی را آزادسازی قیمت خودرو دانسته و تاکید کرد: البته این آزادسازی در همه بخش‌های تولید، واردات و حتی خرید قطعه باید اعمال شود؛ چراکه در حال حاضر خودروسازان اختیار لازم برای خرید قطعه هم ندارند. قیمت‌گذاری دستوری نتیجه‌ای جز ورشکستگی و افزایش بدهی خودروسازان ندارد.   اگر روزی زیان خودروسازان سالی ۱۰۰ میلیارد تومان بود الان به چند هزار میلیارد رسیده و با ادامه این روند به چند ده هزار میلیارد تومان خواهد رسید، به همین دلیل این اقدام دوری باطل است که ادامه‌دار و بزرگتر شده و تبعات اجتماعی و اقتصادی جبران‌ناپذیری برای کل اقتصاد در پی خواهد داشت.

گفتنی است روزیکشنبه، در گروه سایپا، هر دستگاه پراید ۱۱۱ به ۶۳.۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ سفید به ۵۹ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با تنوع رنگ ۶۱ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ سفید ۶۳ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ با تنوع رنگ ۶۴ میلیون تومان، پراید ۱۵۱ به ۶۴ میلیون تومان، تیبا رینگ فولادی ۶۸ میلیون تومان، تیبا رینگ آلومینیومی ۷۳ میلیون تومان، تیبا ۲ سفید ۷۵.۵ میلیون تومان، تیبا ۲ با تنوع رنگ ۷۶.۵ میلیون تومان، ساینا ساده ۷۵ میلیون تومان، ساینا فول ۷۵ میلیون تومان، ساینا اتوماتیک ۹۳ میلیون تومان، کوئیک دنده‌ای ۸۷ میلیون تومان و کوئیک دنده‌ای R ۹۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شدند.

در این روز در گروه ایران خودرو، هر دستگاه سمند ال ایکس ۱۰۲.۲ میلیون تومان، سمند ای اف ۷ به ۱۱۴ میلیون تومان،  سمند ای اف ۷ دوگانه‌سوز ۱۲۷ میلیون تومان، سورن ۱۲۷ میلیون تومان، دنا تیپ ۱ به ۱۴۶ میلیون تومان، دنا تیپ ۲ به ۱۶۱ میلیون تومان، دنا پلاس تیپ ۱ به ۱۶۸ میلیون تومان، دنا پلاس توربو ۱۸۶ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس ۹۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس دوگانه‌سوز ۱۱۶ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ اس ال ایکس ۱۱۰ میلیون تومان، پژو پارس دوگانه‌سوز ۱۳۸ میلیون تومان، پژو پارس ال ایکس ۱۳۴ میلیون تومان، پژو پارس اتوماتیک ۱۵۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ساده ۹۹ میلیون تومان و نوع فول آن ۱۰۲ میلیون تومان قیمت خوردند.

کارشناسان معتقدند روند نزولی قیمت‌ها از زمان برداشته شدن مجدد نرخ‌ها از سایت های خودرویی مثل  دیوار، باما و غیره آغاز شده، اما مراجعه نکردن مشتریان به بازار  نمایشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا عاملی است که کاهش شدید تقاضا و در نتیجه افت قیمت‌ها را رقم زده است.

در این زمینه، «سعید موتمنی» ‌رئیس اتحادیه نمایشگاه داران پایتخت به ایرنا می‌گوید: به جرات می‌توان گفت این روزها کسب و کارهای همکاران این حوزه نسبت به پیش از شایع شدن ویروس کرونا تا ۸۰ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: این روزها حتی مشتریان برای پرسیدن قیمت نیز مراجعه نمی‌کنند و نمایشگاه‌داران نیز در بهترین حالت به مشاوره تلفنی بسنده می‌کنند.

موتمنی در عین حال با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایانی سال، گفت:‌ چند سالی است که تقاضا برای خرید در فروردین و اردیبهشت بیشتر از اسفندماه است، بر این اساس افرادی که فکر می‌کنند با نگه داشتن خودرو در ایام پایانی سال می‌توانند سود بیشتری ببرند، در اشتباهند.

وی بیان‌داشت: افرادی که به دنبال خودرو برای مسافرت های نوروزی بودند، ماه‌ها قبل خرید خود را انجام داده‌اند.

بررسی قیمت ها حاکی است قیمت برخی خودروهای مونتاژی بدون تغییر نسبت به چهارشنبه گذشته، با افت ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومانی مواجه شده که از آن جمله کاهش ۲۰ میلیون تومانی پژو ۲۰۰۸، افت ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی سراتو و کاهش ۲۰ میلیون تومانی هایما اس ۷ قابل اشاره است.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

نظرات شما