دست مریزاد، صدا و سیما!

علیرضا امامی فرد-گروه فرهنگی

چند ماه گذشته(شب یلدا) بود که خبر رسید برنامه ای در صدا و سیما قرار شده تا با ناصر ملک مطیعی گفت و گویی داشته باشد.

بسیاری مشتاق دیدن این بازیگر محبوب مقابل تلویزیون نشسته تا شاهد گفت و گویی با ایشان بعد از چهل سال باشند. ناگهان هنگام پخش آن گفت و گو، برنامه ای جایگزین آن پخش شد که همه را متعجب کرد. در همان زمان صحبت های مختلفی در شبکه های مجازی دست به دست چرخید. برخی گفتند طبق معمول عده ای در صدا و سیما مانع از پخش برنامه شده اند و عده ای دیگر معتقد بودند که ممکن است زمانی دیگر را برای پخش آن انتخاب کرده اند. پس از آن بود که تعدادی از سایت ها و روزنامه های تندرو شروع به مخالفت با پخش آن برنامه کردند و سرانجام گفت و گوی ناصر ملک مطیعی از صدا و سیما پخش نشد.

بسیاری از هنرمندان و مردم از این اتفاق ناراحت شده و شروع به ابراز خشم خود از لغو برنامه کردند. واقعیت این است که همه معترض بودند. عده ای معترض بودند که چرا  بازیگری که قبل از انقلاب به ایفای نقش پرداخته حال باید در جمهوری اسلامی دوباره در تلویزیون حاضر شود و تعدادی دیگر که بیشتر از گروه اول بودند از رسانه ملی به شدت گله مند بودند که چرا این رسانه بر خلاف نامش هیچ گاه ملی نبوده است.

اما شاید یک نفر بابت این قضایا ناراحت نبود و آن شخص، خود ناصر ملک مطیعی بود که بعد از لغو گفت و گویش از آن ناخرسند نبود و در مصاحبه ای اعلام کرد که من مردم را دارم. سرانجام بامداد ۵ خرداد ناصر ملک مطیعی از این دنیا پر کشید تا شاید عده ای راحت تر سر به بالین بگذارند! هیچ گاه تا به امروز مشخص نشده که چرا مسئولین صدا و سیما از برخی از هنرمندان می ترسند. آیا آنها برای جامعه خطری دارند؟ آنها اموال و امنیت مردم را تهدید می کنند؟ مشخص نیست! تنها چیزی که به وضوح معلوم است  تنگ نظری عده ای در جامعه به خصوص مسئولین  صدا و سیما است. شاید بهتر باشد مسئولین صدا و سیما با خود اندیشه ای کنند که با حذف بازیگری از صدا وسیما، توانسته اند یاد و خاطره او را از ذهن مردم پاک کنند؟ آیا چهل سال موفق به این کار شده اند؟ آن چیزی که در صفحات مجازی پس از فوت ناصر ملک مطیعی مشخص بود مسیر اشتباهشان صدا و سیما است و حال اینکه چه زمانی قرار است سر مسئولی از این رسانه به سنگ بخورد تا به اشتباهی پی ببرند خدا می داند!

 

نظرات شما

×

Comments are closed.