دستاورد مهم دولت یازدهم دفع تهدیدهای اقتصادی و سیاسی علیه ایران است

گروه‌بازار

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دفع تهدیدهای اقتصادی و سیاسی علیه کشور را مهمترین دستاورد دولت یازدهم عنوان کرد و افزود: این دستاورد باید در تاریخ دهه‌های اخیر ایران ثبت شود.

به‌گزارش جهان اقتصاد به‌نقل از پایگاه خبری مناطق آزاد، اکبرترکان با اشاره به اینکه اگر تهدیدات ادامه می‌یافت به مرحله نظامی هم می‌رسید، افزود: آثار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این موفقیت با برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) ظاهر شد و اگر با تلاش دستگاه دیپلماسی به نتیجه نمی‌رسید، مشخص نبود کشور به کجا می‌رفت.

مشاور رییس جمهوری یادآورشد: البته اینگونه نیست که پس از برجام فشارها از روی ایران برداشته شده باشد بلکه بخشی از فشارهای بین المللی همچنان اعمال می شود.

ترکان با تاکید بر اینکه دولت باید بارها از نتایج برجام سخن بگوید تا افرادی نا آگاهانه یا از روی تعمد روزهای تحریم را از یاد نبرند، افزود: با برجام توانستیم موانع صادرات نفت را برداریم و هم اکنون صادرات نفت و میعانات گازی کشور به مرز ۲٫۵ بشکه در روز رسیده است و پول نفت صرف راه اندازی صنایع، نیازهای بخش صنعت و دیگر بخش های ضروری کشور می‌شود، در حالیکه در گذشته پول فروش نفت به دست ما نمی رسید و اغلب قفل می‌شد.

نظرات شما

×

Comments are closed.