در جلسه مشترک مدیران شستا با مدیران هلدینگ سیمان تأمین،فارس و خوزستان بررسی شد:راهکارهای رفع مشکلات هلدینگ های سیمانی شستا

 

گروه توسعه

در جلسه مشترک مدیرعامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت سرمایه­گذاری تأمین اجتماعی (شستا) با مدیرعامل واعضاء هیئت مدیره هلدینگ سیمان تأمین و فارس و خوزستان ضمن بررسی برنامه­ها و اقدامات صورت گرفته، راهکارهای لازم ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ،مهندس لطفی مدیرعامل شستا با اشاره به برنامه­های مدون هیئت مدیره جدید شستا افزود: در راستای ارتقای امور و هم­افزایی نخستین جلسه مشترک شستا با هلدینگ­های تحت پوشش در محل هلدینگ سیمان برگزار می­شود، و مصمم هستیم از این پس با برنامه­ریزی و حضور مؤثر در هلدینگ­ها ضمن نظارت جدی برنامه­های مدنظر با سرعت بیشتر محقق گردد تا ذینفعان بهره لازم را به موقع ببرند.

مدیرعامل شستا با استماع گزارش مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تأمین و سایر اعضای هیئت مدیره و مدیران عالی هلدینگ سیمان، رهنمودهای لازم و دستورات مربوطه را ارائه کرد.

مهندس لطفی با تأکید بر تحقق کامل برنامه­ها و پیش­بینی­های ملحوظ شده در بودجه مصوب سال ۹۷ هلدینگ و شرکتهای تحت پوشش بر مدیریت دقیق بازار جهت تحقق قیمت فروش سیمان و برگزاری به موقع مجامع عمومی شرکتها و پرداخت مطالبات سهامداران تصریح کرد.

وی با اشاره به پیگیری و اجرای طرحهای سیمانی مدنظر هلدینگ نظیر سیمان العماره عراق، سیمان خرامه در فارس و ساخت خط جدید سیمان دورود، بر حل مشکلات ارزی و تسریع در تسویه ۵/۲۲ میلیون یورویی فاینانس از بدهی ارزی سیمان آبیک و حل مشکلات سایر کارخانجات با تدبیر مدیریت هلدینگ تأکید کرد.

مدیرعامل شستا به اصلاح ساختار مالی و نیروی انسانی هلدینگ و شرکتهای تابعه اشاره کرد و گفت: شستا با راه­اندازی سامانه هوش تجاری BI (Business Intelligence) و بهره مندی همه هلدینگ­ها و شرکتها در پی تسریع در امور ، شفافیت و استفاده آنلاین همه مدیران از اطلاعات موجود است.

مهندس لطفی بر ضرورت استفاده از مزایا و فرصتهای ایجاد شده موضوع ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و اصلاحیه­های آئین­نامه­های اجرائی مربوط به ماده ۲۰ مذکور و همچنین بند پ ماده ۲ قانون رفع موانع تولید رقابت­پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و مفاد بند و تبصره ۵ ذیل ماده واحد قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور را راجع به تهاتر بدهی بانکی شرکتها با دولت، مهم ارزیابی و بر پیگیری آن تأکید کرد.

مدیرعامل شستا همچنین استفاده از سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (سامانه نیما) بانک مرکزی ، پیگیری ادغام شرکتهای هلدینگ عمران و حمل و نقل در هلدینگ سیمان، برنامه­ریزی جهت پذیرش سهام شرکتهای سیمان آبیک، زنجان و ساوه در بورس اوراق بهادار و بررسی توجیه اقتصادی صادرات ریالی کلینکر و سیمان در مقایسه با صادرات ارزی را خواستار شد.

در ابتدای جلسه مهندس صفاکیش مدیرعامل هلدینگ سیمان فارس و خوزستان و سیمان تأمین ضمن ارائه گزارش عملکرد شرکت، برنامه­ریزی­های هیئت مدیره هلدینگ جهت تحقق حقوق ذینفعان بویژه منویات و برنامه­های ابلاغی شستا یاد آورشد.

همچنین هریک از معاونان و مدیران عالی شستا و اعضای هیئت مدیره ومعاونان و مدیران عالی هلدینگ دیدگاه ها و راهکارهای خود را درباره مباحث مختلف اعلام کردند.

نظرات شما

×

Comments are closed.