در جلسه زهرا سعیدی با معاون پارلمانی ارشاد مطرح شد؛ از تأکید بر تخصیص به‌موقع اعتبارات قرآنی تا ضرورت حمایت از اصحاب رسانه

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) نوشت: زهرا سعیدی مبارکه، رئیس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه روز گذشته خود با سیدهادی حسینی؛ معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توضیحاتی از مهم‌ترین محورهای مطرح‌شده در این جلسه ارائه کرد.
وی با بیان اینکه در این جلسه درباره مظلومیت بخش فرهنگ به ویژه در حوزه اعتبارات مطالبی مطرح شد، افزود: در جلسه ضمن تأکید بر اینکه باید نسبت به افزایش اعتبارات بخش فرهنگی تلاش شود، خواستار تخصیص به موقع و مناسب بودجه‌های این بخش شدم.
عضو هیئت رئیسه فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس یادآور شد: در حوزه اعتبارات قرآنی نیز متأسفانه با همین وضعیت روبرو هستیم؛ تا جایی که در لایحه بودجه سال آینده که بررسی آن اخیرا در مجلس به پایان رسیده، شاهد کم‌لطفی به این حوزه بودیم و اعتبارات مربوط به ردیف شورای توسعه فرهنگ قرآنی از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۰ میلیارد کاهش یافته است.
سعیدی اضافه کرد: در همین راستا پیشنهادی در جلسه فراکسیون قرآن مطرح و به تصویب رسید مبنی براینکه دستگاه‌های اجرایی یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای خود را جهت حمایت از فعالیت‌های قرآنی در استان‌ها اختصاص داده و گزارش عملکرد خود را هر سه ماه یکبار به فراکسیون قرآن ارائه کنند. اما با وجود همه تلاش‌هایی صورت گرفت و با رایزنی‌های مختلفی که داشتم، مصوبه چاپ و بین پیشنهادات صحن علنی گنجانده شد، متأسفانه فرصتی برای طرح آن در جلسه نهایی بررسی لایحه بودجه مهیا نشد.
سعیدی مبارکه افزود: نکته جالب‌تر اینکه از میزان بودجه تعیین شده برای حوزه فعالیت‌های قرآنی در سال گذشته و سال جاری تاکنون ریالی پرداخت نشده است که در جلسه روز گذشته نکاتی درباره ضرورت حمایت از فعالیت‌های قرآنی به ویژه در شهرستان‌ها از جمله حوزه انتخابیه خود با توجه به اینکه این فعالیت‌ها زیربنای کلیه امور هستند، مطرح شد.
رئیس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس، همچنین بحث و تبادل نظر درباره لایحه نظام جامع رسانه را دیگر محور جلسه خود با معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد.
وی تصریح کرد: در این جلسه به عنوان رئیس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی نسبت به جایگاه روابط عمومی‌ها و همچنین ضرورت رعایت اصول اخلاقی در رسانه‌ها نکاتی مطرح کرده و خواستار حمایت بیشتر وزارت ارشاد از اصحاب رسانه شدم.

نظرات شما

×

Comments are closed.