دریافت فاینانس سوئیسی‌ برای تولیدات ریلی در ایران

قرارداد همکاری واگن ساز ایرانی با سوئیسی ها امضا شد

گروه امورزیربنایی-قرارداد همکاری مشترک واگن سازی پلور سبز با واگن ساز معتبر اروپایی برای بومی سازی جدیدترین تولیدات ریلی امضا شد. بر اساس آن شرکت اشتادلر با مکانیسم “بانک به بانک” منابع مالی بدون سقف را برای تولیدات مشترک تامین می کند.

بر اساس گزارش های منتشر شده در خبرگزاری ها، سیدکیوان امامی در مراسم امضای این قرارداد، اظهار کرد: بر اساس قراردادی که روز چهارشنبه امضا شد، در خصوص سرمایه گذاری مشترک با شرکت اشتادلر سوئیس به عنوان یکی از قطب های تولید محصولات ریلی برای بازار ایران و خاورمیانه، انتقال دانش فنی و آموزش نیروی انسانی متخصص در ایران، حضور در مناقصات و پروژه  های بخش خصوصی و دولتی کشور، انتقال تکنولوژی تولید مجموعه ها و بومی سازی قطعات و… با شرکت اشتادلر سوئیس تفاهم شده است.

وی با بیان این که در مرحله اول تجهیزات ریلی به صورت سی کی دی وارد می شود، تصریح کرد: در گام نخست پروژه های تعریف شده ایران مانند تولید ۲۰۰۰ واگن مترو برای کلان شهرها و ۵۰۰ واگن مسافری بین شهری برای راه آهن از ظرفیت های پلور سبز و اشتادلر استفاده می شود.

امامی با بیان اینکه یکی از اهداف ما انتقال فناوری تولید به کشور است در خصوص تاثیر برجام بر این همکاری مشترک نیز گفت: شرکت اشتادلر به  جز کیفیت، به خوش قولی هم معروف است درست مانند ساعت های سوئیسی. این کشور همواره از مناقشات به دور بوده و در صورت ایجاد مشکل در مسیر برجام، سوئیسی ها در این مسئله مبرا خواهند بود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان با تاکید بر این که صنایع ریلی ایران رو به گسترش بوده و چشم انداز خوبی را برای آن بخش پیش بینی می کنیم، اظهار کرد:  تا ۱۰ سال آینده کشور نیازمند ۲۵ هزار دستگاه انواع واگن است.

وی ادامه داد: در این زمینه شرکت واگن سازی پلور سبز مذاکرات متعددی را برای ورود فناوری تولید واگن انجام داد که با مساعدت دستگاه های ذی ربط بسترهای مناسب برای همکاری با شرکت های مطرح دنیا در عرصه تولدات ریلی فراهم شده است.

همچنین در این مراسم مدیر خاورمیانه و آفریقای شمالی شرکت اشتادلر سوئیس با اشاره به این که ۷۰۰۰ کامند در اروپای غربی، الجزایر و آمریکا داریم و امیدواریم در ایران نیز مشغول به کار شویم، اظهار کرد: گردش مالی ما بیش از ۲٫۵ میلیارد یورو در سال است و در حوزه تعمیر و نگهداری تجهیزات ریلی نیز فعال هستیم.

محمد رحمانی تصریح کرد: یکی از خصوصیات اشتادلر این است که اکثر سهام آن متعلق به یک نفر است و به همین دلیل مکانیسیم تصمیم گیری در آن بسیار سریع است. اشتادلر در ۱۹۹۰ با ۴۰ نفر مشغول به کار بود که این تعداد امروز به ۷۰۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در وضعیت کنونی در بازار اروپای غربی اشتادلر به عنوان یکی از صنایع پیشرو مطرح است، افزود: ظرفیت تولید ما ۱۵۰۰ دستگاه انواع واگن در سال است.

مدیر خاورمیانه و آفریقای شمالی شرکت اشتادلر بیان کرد: ۱۰ سال قبل اشتادلر تلاش کرد تا در ایران فعالیت را آغاز کند، اما از چهار سال قبل مجددا فعالیت خود را با ارائه پیشنهادات جذاب به لحاظ فنی و مالی با  تضمین یکی از بانک های سوئیسی ارائه کردیم.

رحمانی در خصوص تحریم ها و تاثیر آن بر همکاری با واگن ساز ایرانی اظهار کرد: موضوع تحریم به رعایت قوانین بر می گردد،  ما به عنوان شرکت سوئیسی تابع قوانین سوئیس هستیم و هیچ مشکلی با ایران در خصوص تحریم نداشته ایم و از چهار سال و نیم یعنی قبل از تحریم کار را با ایران شروع کردیم.

وی تاکید کرد: ما به قوانین کشور میزبان و سوئیس متعهد هستیم و همیشه بر همین اساس فعالیت کرده ایم.

رحمانی همچنین گفت: خدمات پس از فروش تولیدات مشترک تا ۳۰ سال می تواند ادامه داشته باشد و دلیل ارائه این خدمات هم اطمینان بسیار بالایی است که اشتادلر به تولیدات خود دارد.

نظرات شما

×

Comments are closed.