دبیر کل خانه کشاورز:نباید به بهانه قرنطینه مانع ورود تکنولوژی شد

گروه تولید: دبیر کل خانه کشاورز ایران با بیان این که «نباید به بهانه قرنطینه جلوی واردات تکنولوژی را بگیریم» گفت: هرچه راه ورود تکنولوژی را به بهانه قرنطینه سخت کنیم، آفت ها چندین برابر می شود

عیسی کلانتری روز سه شنبه در سمینار سالانه سازمان حفظ نباتات کشور در بابلسر خاطر نشان کرد که واردات بدون ضابطه و کنترل به روش های مختلف صورت می گیرد.

دبیر کل خانه کشاورز ایران به قدیمی بودن قوانین حوزه کشاورزی اشاره کرد و گفت: نباید کشاورزان را از تکنولوژی روز محروم کنیم.

وی افزود: اگر جلوی ورود تکنولوژی کشاورزی را بگیریم، کشاورزان بیکار نخواهند بود و مرزها نیز تحت کنترل و مراقبت نیست.

کلانتری تاکید کرد: نباید به بهانه های مختلف کشور را فقیر و تولید را کم کنیم بلکه باید با افکار نو و استفاده از تکنولوژی و اصلاح قوانین به فکر افزایش بهره وری در تولید محصولات کشاورزی باشیم.

وی ادامه داد: دنیا بیکار نیست که ما را هدف قرار دهد؛ امروز کشورهای اروپایی بر اساس قوانین انواع محصولات کشاورزی را وارد و یا صادر می کنند.

دبیر کل خانه کشاورز ایران به اهمیت افزایش بهره وری در فعالیت های کشاورزی اشاره و گفت: با توجه به این که وزارت نیرو امسال تا 50 درصد آب کشاورزی را به دلیل وضعیت بحرانی منابع آبی کم خواهد کرد، تنها راه حفظ و پایداری فعالیت های کشاورزی باید برنامه ریزی بر اساس نصف آب موجود باشد.

کلانتری با قدردانی از خدمات دولت یازدهم در حوزه فعالیت های کشاورزی افزود: مراکز خدمات کشاورزی و آموزش مهمترین برنامه برای حفظ و تولید پایدار محصولات است اما دولت های نهم و دهم بیشترین بی توجهی را به این موضوعات داشتند.

وی اضافه کرد: مراکز خدمات کشاورزی با هشت هزار کارشناس به عنوان نیروهای در صف در فعالیت های کشاورزی محسوب می شوند.

وی گفت: در دولت های نهم و دهم تعداد کارشناسان در مراکز کشاورزی به 600 نفر کاهش و آموزش در بین کشاورزان نیز به صفر رسیده است.

نظرات شما

×

Comments are closed.