«خودرو اولی‌ها» به ادبیات صنعت خودرو اضافه شد

۱۳۹۷/۰۶/۲۵

رونمایی از جزییات فروش ویژه ایران‌خودرو با شرایط جدید

مهدی زاهدی-از زمان بروز بحران در بازار خودروی کشور چندماه می گذرد اما تا به امروز به جز چند طرح فروش ویژه خودروسازان بزرگ، شاهد ارایه هیچ راهکاری از سوی مسئولان دولتی نبودیم.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، در این میان اما آنچه از خودروسازان در این آشفته بازار انتظار می رود، عرضه این محصول «کیمیا شده» این روزهاست؛ اتفاقی که چند روز پیش سایپا با عرضه ۵۰ هزار دستگاه رقم زد و ایران خودرو نیز به زودی فروش ۴۰ هزار دستگاه را کلید خواهد زد.

با همه اینها اما همچنان بسیاری از کارشناسان معتقدند که عرضه های این چنینی، «مُسکنی» برای «سرطان» بازار خودروست و راهکاری نیست که بتواند این آشفته بازار را درمان کند؛ از سوی دیگر نیز بسیاری از مردم و به ویژه «بازماندگان» ثبت نام های «فوق سریع السیر» طرح های پیش فروش بازهم مشکوکانه این عرضه ها را تحلیل می کنند و عده ای دیگر هم معتقدند دوباره دلال ها برنده این طرح های پیش فروش هستند.

از همین رو، خودروسازان برای طرح های اخیر پیش فروش، تمهیداتی در نظر گرفته اند که کمی از بار این اتهامات را از روی دوش خود بردارند.

مسئولان ایران خودرو، در آستانه پیش فروش جدیدشان، از شرکت رقیب خواسته اند تا کد ملی خریداران پیش فروش آخرشان را در اختیار آنها بگذارند تا این اطمینان حاصل شود که خریداران خودروهای سایپا، خریدار خودروی های ایران خودرو نشوند.

در همین راستا، روز یکشنبه شرایط جدید دیگری برای پیش خرید خودروها اعلام شد که یکی از مهمترین شرطهای آن سبب می شود «خودرو اولی ها» به ادبیات صنعت خودرو وارد شود.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو در این رابطه اعلام کرد: ایران خودرو در راستای محدود کردن ثبت نام به خودرو اولی ها و یا افراد فاقد خودرو، با اعتماد به مشتریان تکمیل فرم خود اظهاری را در برنامه قرار داده است.

مصطفی خان کرمی گفت: طرح پیش فروش ویژه ۴۰ هزار دستگاهی برخی از محصولات این شرکت پس از اخذ مجوزهای لازم به زودی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در این ثبت نام علاوه بر شرایط محدودکننده قبلی، لیست کد ملی مشتریانی که در ثبت نام اخیر شرکت سایپا موفق به ثبت نام شده اند از شرکت سایپا اخذ و امکان ثبت نام آنان وجود نخواهد داشت.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو افزود: شرکت ایران خودرو به دنبال فروش خودرو به مصرف کننده حقیقی است و لذا در فرایند ثبت نام اینترنتی مواردی مانند داشتن گواهینامه و عدم مالکیت خودرو در زمان ثبت نام بصورت خود اظهاری اخذ و در زمان تحویل خودرو بر اساس استعلام های لازم، راستی آزمایی خواهد شد و در صورت اثبات خود اظهاری اشتباه، ودیعه عینا مسترد خواهد شد.

وی ادامه داد: از دیگر شرایط ویژه پیش فروش شرکت ایران خودرو، خروج فرآیند انتخاب نمایندگی از پروسه ثبت نام است، ‌این فرآیند که باعث کندی ثبت نام می‌شود پس از انتخاب خودرو و واریز وجه توسط مشتریان قابل اجرا خواهد بود. انتخاب نمایندگی می تواند در روزهای آتی توسط مشتری انجام پذیرد.

طبق اعلام ایران خودرو، خان کرمی خاطرنشان کرد: در راستای افزایش اعتماد مشتریان، گروه صنعتی ایران خودرو در وب سایت خود امکانی را ایجاد کرده است تا لیست مشتریانی که موفق به ثبت نام شده اند جهت عموم قابل مشاهده باشد.

وی گفت: به جهت جلوگیری از ترافیک مشتریان بر روی سایت شرکت ایران خودرو، شرایط پیش فروش مذکور طی ۵ روز و بر اساس کد ملی مشتریان فعال خواهد بود.

به گفته وی، قیمت خودروها در پیش فروش ویژه شرکت ایران خودرو در زمان تحویل خودرو مشخص خواهد شد. مطابق رویه جاری در ثبت نام های گذشته در صورتی که مغایرتی در اطلاعات ارائه شده با مستندات مشاهده شود، قرارداد مشتریان فاقد اعتبار خواهد بود.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.