خلاقیت و تحرک بیشتر در سازمان میراث فرهنگی

«زهرا احمدی‌پور» تأکید کرد: سیاست‌ها و برنامه‌های این سازمان همچنان ادامه خواهد یافت و با خلاقیت و تحرک بیشتری سعی می‌کنم این سازمان مراحل بهبود خود را طی کند.

به گزارش ایسنا، «زهرا احمدی‌پور» صبح روز یکشنبه (۲۳ آبان) در مراسم معارفه‌اش که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، بیان کرد: تمام تلاشم را به کار می‌گیرم تا با توجه به تعهدی که به عرصه فرهنگ، ملت بزرگ، سرزمین کهن و دولت تدبیر دارم، با تحرک، خلاقیت و نوآوری بیشتری به دولت کمک کنم تا در تحقق اهدافش موفق شود.

وی در سخنانی با تأکید بر ضرورت انسجام بین سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: گستره عملکرد این سازمان از درِ منزل هر ایرانی و یا حتی داخل آن آغاز می‌شود و تا کیلومترها بیرون از این مرزهای کشور را درمی‌نوردد. اگر قرار باشد مسئولیتی به کسی محول شود، قرار نیست متولیِ اداره امور این سازمان باشد. تولی‌گری هر آنچه به این سرزمین تعلق دارد است.

احمدی‌پور سپس با بیان اینکه میراث فرهنگی و سابقه تمدنی، ایران را در نظام جهانی به نامی شناخته شده بدل کرده است، افزود: این سابقه میراثی به عنوان یک سرمایه فرهنگی و عنصر سازنده به کشورمان کمک کرده تا طی فرایندی عامل پیونددهنده نسل‌ها و بقای ملی این سرزمین باشد.

وی ادامه داد: تبلور این سرمایه فرهنگی در صنایع دستی نیز به وضوح دیده می‌شود. صنعت‌گر با تمام علاقه‌مندی، هنر چشم‌نواز را خلق می‌کند که وجودش به راحت زندگی کردن کمک می‌کند و فرصت‌های جدیدی را در اختیار انسان شهری خسته از ترافیک قرار می‌دهد.

معاون رئیس جمهور سپس گفت: آنچه مسلم است باید بستر خلاقانه‌ای از انسجام بین فرهنگ و اقتصاد را در سه حوزه صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری با محوریت عنصر فرهنگ فراهم آوریم تا همیشه در تاریخ این کشور به عنوان عنصر قوی، نقش اساسی داشته باشد.

احمدی‌پور اظهار کرد:‌ ما با رویکرد حاکمیتی، حمایتی و مشارکتی سعی می‌کنیم ابعاد مختلف فعالیتی این سازمان را به هم پیوند دهیم، بدون اینکه فکر کنیم نگاه کردن به هر یک از عناصر می‌تواند به سایر ابعاد فعالیتی این سازمان خللی وارد کند.

او با بیان اینکه رویکرد دولت تدبیر، خلاقیت‌بخشی و نوآوری است، افزود: انتصاب‌های این دولت نیز متأثر از این تفکر است که سعی بر این داشت دولت تحویل گرفته و سازمان اداری تحویل گرفته آسیب‌زده را به سامان برساند که غیر از نگاه تدبیر، امکان به سرانجام رساندن این نابسامانی‌ها فراهم نبود.

احمدی‌پور تأکید کرد: برای به سرانجام رساندن رسالت‌های دولت در قالب قوه مجریه، کارآمدی و خلاقیت به عنوان یک اصل مورد نظر قرار گرفت و این مواردی بود که دولت در تغییر کابینه نیز به آن اشاره کرد که سیاست‌ها در قالب منشور اخلاقی و برنامه‌های تدوین شده با سرعت، تحرک و خلاقیت بیشتری به اجرا درآید. دولت همان دولت تدبیر و امید است، اما این تغییر بنا به ترمیمی است که به صلاحدید رئیس جمهور صورت گرفته است.

رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همچنین در پایان مراسم و در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر برنامه‌ریزی‌هایش برای تغییر معاونان و مدیران این سازمان در پاسخی کوتاه گفت: اولویت من فعلا تغییرات نیست، بلکه تحرک در اجرای برنامه‌های این سازمان است.

احمدی‌پور در ادامه در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای را به عنوان ضرب‌الاجل برای فعالیت‌های سازمان میراث فرهنگی در نظر دارد، اظهار کرد: براساس صحبت‌های سلطانی‌فر باید براساس ظرفیت‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ۱۴۰ هزار شغل ایجاد می‌شد،  که قصد دارم این کار را جزو اولویت‌های نخست خود برای تحقق قرار دهم.

او همچنین  در پاسخ به این پرسش که قرار بود تعدادی خودرو از محل تولید داخل به صنعت گردشگری داده شود، در حالی که این اتفاق رخ نداد، بنابراین وی چه کاری در این زمینه می‌تواند انجام دهد، گفت: در حال حاضر نمی‌توانم به صورت جزئی در این ز مینه پاسخ دهم، اما دستورالعملی که برای قوانین و برنامه‌ها وجود دارد را پیگیری می‌کنم و اگر در جاهایی موانعی وجود دارد، برای برطرف کردن آن‌ها تلاش می‌کنم.

نظرات شما

×

Comments are closed.