حمایت صندوق نوآوری از محصولات بومی که رقبای خارجی دارند

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی بر لزوم توجه و حمایت از محصولات شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت که توانایی رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی دارند، تاکید کرد.به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علی وحدت در جمع مدیران عامل شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت با تاکید بر اینکه یکی از سیاست‌های جدید صندوق، کاهش فرآیند اعطای تسهیلات و خدمات مستقیم به شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: در همین ارتباط باید با توجه به شرایط شرکت دانش‌بنیان و فضای حاکم بر اکوسیستم، تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی تغییر کند تا متناسب با نیاز شرکت باشد. وی با اشاره به اینکه هنوز بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان سراغ دریافت خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی نیامده‌اند، تصریح کرد: بسیاری از ابزارهای بهره‌مندی از تامین مالی آسان است اما با مقررات اضافی آن را پیچیده کرده‌ایم که درصددیم با اصلاح قوانین و مقررات این مسیر را هموار کنیم. رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به سیاست جدید راه اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر تصریح کرد: با تاسیس این صندوق‌ که ماهیت خصوصی و تخصصی دارند به راحتی می توان شرکت‌ها را جذب کرده تا برای پروژه های مسئله محور همکاری و سرمایه ‌گذاری صورت گیرد.

 

دولت الکترونیک به «معدن» رسید

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی گفت: یکی از مشکلات این صندوق مراجعه معدن داران برای اخذ تسهیلات بود که زمان بررسی و حضور پرونده در صندوق را افزایش می داد؛ اکنون با راه اندازی سامانه ارتباط با مشتریان (CRM) ثبت درخواست، پذیرش، بررسی و صدور بیمه نامه به صورت برخط انجام می شود. «فرید دهقانی» در نشست خبری افزود: اکنون همه معدن داران در سراسر کشور می توانند در مرحله نخست بدون حضور و فقط با اسکن کردن مدارک مورد نیاز، شماره شناسه دریافت کنند و پس از آن بررسی پرونده هایشان آغاز می شود.وی اظهار داشت: اکنون متوسط زمان درخواست متقاضی تا صدور بیمه نامه در صورت کامل بودن مدارک به ۴۰ روز کاهش یافته که از سوی مشتری قابل ردیابی است.این مقام مسئول تاکید کرد: این مهم یکی از زیرساخت های اساسی لازم همسو با دولت الکترونیک برای افزایش سرمایه صندوق و خدمات رسانی بهتر به معدن داران است.دهقانی، به افزایش اقبال بخش عمومی به معدن و صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اشاره کرد و گفت: فقط در یک سال گذشته (منتهی به دی ماه ۹۷) ۴۰۹ میلیارد تومان بیمه نامه توسط این صندوق صادر شده که نسبت به مجموع ۱۷ سال گذشته (از سال ۱۳۸۰ تاکنون) بیش از ۳۷ درصد این میزان را شامل می شود.

 

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی منتفی شد

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از منتفی شدن استیضاح وزیر جهاد کشاورزی خبر داد. بهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در پی نشست روزشنبه متقاضیان استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با آقای حجتی و رئیس مجلس، وزیر درباره قیمت تضمینی خرید گندم و تنظیم بازار وعده‌هایی داد.به گفته نعمتی، پس از برگزاری این جلسه تمامی متقاضیان استیضاح وزیر جهاد کشاورزی امضای خود را پس گرفتند و بر همین اساس استیضاح حجتی از دستور کار مجلس خارج شد.

 

افت ۶۶درصدی سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت

سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن کشور طی ۷ ماهه امسال کاهش یافت. براساس آمار میزان طرح‌های مصوب هیأت سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در ۷ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش منفی ۶۶٫۱ درصد بوده است.البته طبق آمار در ۷ ماهه امسال حجم کل سرمایه گذاری در ۴۳ طرح‌ ۶۲۵٫۰ میلیون دلار است که این میزان سرمایه گذاری خارجی در۷ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد افت ۶۶٫۱ درصدی است.

 

 

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.