حضور مردم در صحنه و وحدت ملی مهم‌ترین عامل عظمت دین و ناامیدی دشمنان است

۱۳۹۷/۱۰/۰۸

خبرگزاری ایکنا نوشت: حجت‌الاسلام و المسلمین محمد تقی رهبر، امام جمعه موقت اصفهان و نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی، به مناسبت فرارسیدن ۹ دی درباره جایگاه و اهمیت مسئله حضور مردم در صحنه در نظام اسلامی گفت: حضور مردم در صحنه و وحدت و انسجام آنها مهم‌ترین عامل اقتدار ملی، عظمت دین و ناامید کردن دشمن است. حضرت امام(ره) درباره مردم ایران فرمود که هیچ امام و پیامبری مردمی به باوفایی ملت ایران نداشته است. این مسائل باید در تاریخ بماند. وقتی تاریخ را مطالعه می‌کنیم می‌بینم توده‌های مردم با پیامبر و امامان چندان همراهی نمی‌کردند و از بصیرت لازم برای پیروی از آنها برخوردار نبودند، اما در عصر کنونی و پیش و پس از پیروزی انقلاب در طی این چهل سال حضور مردم در صحنه‌های مختلف اعم از مبارزات با رژیم پهلوی، شرکت در انتخابات و خنثی کردن نقشه‌های دشمنان بی‌بدیل بوده است.

وی نکته مهم را شناختن جایگاه مردم در نزد مسئولان دانست و گفت: مدیران و کارگزاران نظام نباید صرفا با شعار توجه خود را به مردم نشان دهند بلکه باید با عمل و باور به مردم ادای دین کنند. حضرت امام(ره) فرمود بهترین عبادات برای مسئولان خدمت به مردم به ویژه توده‌هایی است که بیشترین جانفشانی و فداکاری را برای انقلاب و نظام کرده‌اند. شهدای ما بیشتر از مناطق و اقشار محروم و مستضعف بودند و همین اقشار بیشترین حضور در صحنه را برای حفاظت از انقلاب داشتند و باید قدر این مردم را دانست.

امام جمعه اصفهان یادآور شد: اهتمام به خدمت به این مردم از سوی دولت باید فوق‌العاده باشد و فقط در شعار و حرف از مردم دم نزنند. البته مردم منتظر این نیستند که مسئولان به آنها خدمت کنند تا آنها برای حمایت و پشتیبانی از انقلاب و نظام به صحنه بیایند بلکه این فداکاری‌ها را برمبنای اعتقادات دینی و پایبندی به ارزش‌ها انجام می‌دهند.

حجت‌الاسلام رهبر تصریح کرد: مسئولان باید تلاش کنند این مردم را که با وجود تمام مشکلات، گرفتاری‌ها و نارضایتی‌ها در ۲۲ بهمن، روز قدس و سایر مناسبت‌ها در صحنه حضور می‌یابند نگه دارند و حفظ کنند و این نگه داشتن جز با خدمت صادقانه به آنها حاصل نمی‌شود.

وی افزود: در این میان ۹ دی یکی از قله‌های حضور مردم و جلوه بارز پیوند ملت با ولایت فقیه بود. این حضور توانست توطئه‌ها و تخریب‌های خارجی را که متأسفانه برخی درداخل آلت دست آنها شده بودند، ناکام بگذارد.

حجت‌الاسلام رهبر در پایان اظهار کرد: مردم در روز ۹ دی با حضور یکپارچه به مانند حضورشان در سایر عرصه‌ها پایه‌های انقلاب و نظام را مستحکم کردند و خاک یأس به دشمن پاشیدند، لذا این روزها باید گرامی داشته شود و در تاریخ انقلاب حفظ شود تا درسی برای آیندگان باشد.

نظرات شما

×

Comments are closed.