حسینی: اتهام دخالت ایران در یمن؛ انتقام‌جویی و فرار رو به جلوی آمریکا به سبک «ترامپ»

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

خبرگزاری ایکنا نوشت: سید محمدعلی حسینی؛ سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه درباره اتهام‌زنی‌های مقامات دولت آمریکا در خصوص کمک‌های موشکی جمهوری اسلامی ایران به انصارالله یمن و دخالت مستقیم ایران در امور داخلی این کشور گفت: این اتهام‌ زنی‌ها در راستای انتقام‌جویی مشترک مثلث آمریکایی – سعودی – اسرائیلی از جمهوری اسلامی و در قالب ایران‌هراسی دنبال می‌شود.
وی در ادامه به نقش بارز کشورمان در ناکامی سیاست‌های ائتلاف آمریکایی اشاره کرد و افزود: آن‌ها جمهوری اسلامی را عامل اصلی ناکامی‌های خود در منطقه می‌دانند و اهدافی را که در سایه تولید گروه‌های تروریستی همچون داعش و وحشت‌‌آفرینی در منطقه دنبال می‌کردند، نقش بر آب می‌بینند، از این رو در صدد برآمدند تا با وارد کردن اتهامات بی‌اساس و فریب افکار عمومی، ایران را به‌عنوان عامل تهدید کننده امنیت منطقه و رویکردهای کشورمان را ثبات‌زدا معرفی کنند.
حسینی ادامه داد: این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران در راستای مبارزه بی‌امان خود علیه دولت خود خوانده داعش و سایر گروه‌های تروریستی و افراط‌گرا، نقش مؤثری را در ایجاد ثبات و امنیت منطقه و آزادی سرزمین‌های اشغالی توسط داعش در عراق و سوریه ایفاء کرده است.
این دیپلمات وزارت خارجه بیان کرد: اتهام مضحک و سخیف رژیم سعودی و آمریکا علیه ایران درباره ارسال موشک به یمن نیز در همین چارچوب قابل ارزیابی است. آنان به دنبال پنهان‌سازی جنایاتی هستند که شبانه‌روز علیه مردم مظلوم یمن مرتکب می‌شوند و جریان سازی آنان علیه کشورمان به شکلی فرار رو به جلو به حساب می‌آید.
سخنگوی وزارت امور خارجه در دولت نهم به راهبرد در ادامه بر اتخاذ یک راهبرد مناسب برای مدیریت بحران در فضای جدید به وجود آمده علیه کشورمان تأکید کرد و در این‌باره افزود: ما باید با تکیه و پافشاری بر سیاست‌های اصولی خود در منطقه، اهداف مشروع خود را دنبال کنیم و تسلیم این فضاسازی‌های صهیونیستی – آمریکایی نشویم. همچنین با به‌کارگیری ظرفیت حداکثری دیپلماسی رسمی و دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای، به روشنگری و شفاف‌سازی سیاست‌های خود در میان افکار عمومی داخلی، منطقه‌ای و جهانی بپردازیم. همچنین علاوه بر این باید طرح‌های سیاست خارجی کشورمان بر اساس همکاری‌های مشترک و امنیت منطقه‌ای مبتنی بر حضور تمامی کشورهای منطقه و ایفای نقش مثبت آنان جهت بازگشت ثبات و امنیت و توسعه در منطقه پایه‌ریزی شوند.

نظرات شما

×

Comments are closed.