جهان اقتصاد، سومین روزنامه برتر اقتصادی کشور شد

رتبه بندی کیفی روزنامه های خصوصی کشور منتشر شد

گروه فرهنگی- اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی،اسامی روزنامه های برترکشور براساس عملکرد آنها در زمستان ۹۴ مطابق با شاخص هایی که پیشتر اعلام شده بود را منتشر کرد.

به گزارش جهان اقتصاد، لازم به توضیح است دراجرای طرح رتبه‌بندی روزنامه‌ها، ابتدا درهیأت ارزیابی، خوداظهاری روزنامه‌ها بررسی و نتایج  اولیه به ایمیل آنها (موجود در سامانه جامع رسانه‌های کشور) ارسال شد و پس از رسیدگی به اعتراضات، جمع‌بندی نهایی را ارائه داد و سرانجام شامگاه سه شنبه نتایج اصلی روی خروجی پایگاه معاونت امورمطبوعاتی و رسانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.

انتشارعملکرد کیفی روزنامه های کشور درمردادماه ۹۵ ، برای دومین بار است که انجام می شود؛ البته دراین گزارش نسبت به سال گذشته تغییراتی از جمله طبقه بندی روزنامه ها به بخش سراسری، خصوصی و منطقه ای صورت گرفته است.

روزنامه جهان اقتصاد که سال گذشته پنجمین روزنامه اقتصادی کشور بود امسال توانست درمیان روزنامه های خصوصی سومین روزنامه برتر اقتصادی شود و درمیان ده روزنامه برتر کشور دربخش خصوصی قرار بگیرد.

دراین میان اما دربخش سراسری، روزنامه همشهری بالاترین رتبه را کسب کرد و دنیای اقتصاد در رتبه بعد قرار گرفت.

نکته قابل توجه دراین آمار که نشانگر تغییر نگرش مخاطبان رسانه ای است حاکی از این است که گرایش مردم کمی از روزنامه های عمومی فاصله گرفته به سمت روزنامه های تخصصی از جمله روزنامه هایی با گرایش اقتصادی متمایل شده است؛ مهمترین دلیل این تغییر نگرش را می توان دراولویت قرار گرفتن بحث اقتصاد دراین روزهای ایران و جهان دانست؛ برخی کارشناسان هم معتقدند روزنامه های اقتصادی تاثیر قابل توجهی درآگاهی مردم در دستیابی به اخبار و اتفاق های اقتصادی کشور داشته اند.

گفتنی است هیأت تجدیدنظر اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی اعلام کرده است مرحله بعدی طرح رتبه بندی روزنامه ها درپاییز ٩۵ و مطابق دستورالعمل و شاخص هایی که در شهریور ماه جاری اعلام می شود، اجرا خواهد شد. نتایج این مرحله در بهمن ماه ٩۵ منتشر می شود و روزنامه هایی که رتبه و امتیاز خود را در شناسنامه روزنامه درج کرده باشند مشمول دریافت ٢ امتیاز تشویقی خواهند شد.

 

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.