تنها یک درصد از بهره‌برداران کشاورزی تحصیلات دانشگاهی مرتبط دارند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی:

گروه تولید-رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: از حدود چهار میلیون بهره‌بردار کشاورزی، حدود یک درصد تحصیلات دانشگاهی مرتبط با کشاورزی داشته و پنج درصد نیز تحصیلات غیرمرتبط دارند.

به گزارش جهان اقتصاد، احمد کبیری در نشستی خبری، اظهار کرد: نشست‌های مشترک شورای نظام مهندسی استان و مدیران سازمان جهاد کشاورزی و تبادل نظرات منجر به ارائه خدمات بهتر به بهره‌برداران خواهد شد.

وی افزود: دولت زمانی که نیاز به واردات خارجی دارد در مرحله اول باید از تولیدکنندگان ایرانی که در کشورهای خارجی سرمایه‌گذاری می‌کنند حمایت کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور بیان کرد: سازمان نظام مهندسی در استان‌ها و وزارت جهاد کشاورزی در کشور خدمتگزار تولیدکنندگان و بهره‌برداران هستند.

کبیری ادامه داد: ۲۳۵ هزار نفر به صورت حقیقی و ۹۰۰۰ نفر به صورت حقوقی عضو سازمان نظام مهندسی هستند.وی اظهار کرد: بیش از ۳۰ درصد اعضا مشغول به فعالیت هستند که از این میزان   ۱۷ درصد در بخش غیردولتی و ۱۳ درصد در بخش دولتی مشغول‌ بوده و ۷۰ درصد باقی‌مانده بیکار مطلق نیستند و اعضایی هستند که جویای کار هستند.رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور ساماندهی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را از وظایف سازمان نظام مهندسی دانست و ادامه داد: سازمان نظام مهندسی یک سازمان صنفی تخصصی است که کار آن ساماندهی و تأمین نیروی انسانی متخصص است.

کبیری به قانون نظام جامع دامپروری اشاره کرد و افزود: طبق این قانون کارشناسان وضعیت منطقه را ارزیابی و از طریق ناظران نظام مهندسی بر کار واحدهای صنعتی نظارت می‌شود.

وی با اشاره به کشت فراسرزمینی بیان کرد: در این خصوص سازمان نظام مهندسی سرمایه‌ای ندارد که سرمایه‌گذاری کند و این آمادگی را داریم تا در راستای تأمین نیروی انسانی متخصص در حوزه‌های زراعت و دامپروری به سازمان جهاد کشاورزی کمک کنیم.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.