تقویت ۳ هزار واحدی شاخص کل با چاشنی خودرویی

مرتضی ابراهیمی

روز دوشنبه به جز دو گروه بورس سایر گروه ها با سبز پوشی به کار خود خاتمه دادند، بدین ترتیب تنها گروه های منفی در روز دو شنبه گروه های کوچک رایانه و کاغد بودند. همچنین روز گذشته گروه بزرگ خودرو و گروه کوچک محصولات چوبی هرکدام با رشد بیش از ۴ درصدی را تجربه کردند.

به گزارش جهان اقتصاد، روز دوشنبه شاخص کل بازار سهام  با رشد دو هزار ۵۹۲ واحدی وارد محدوده کانال ۱۸۳ هزار واحدی شد. همچنین شاخص هم وزن نیز با رشد بیش از ۵۴۰ واحدی رشدی به سطح ۲۸ هزار واحد رسید.

آیفکس نیز مانند بورس تهران روز دوشنبه نیز شاهد رشد بود و با ۲۷ واحد رشد در محدوده ۲هزار و ۴۰ واحدی قرار گرفت.

روز دوشنبه گروه بزرگ خودرو سازی بسیار غوغا کرد به طوری بیشترین تاثیر را بر رشد بازار سرمایه داشت. رشد این گروه را باید در رای تایید مجلس به وزیر صمت معرفی شده از جانب روحانی جست. از طرفی سهام داران منتظر مجوز اصلاح قیمت‌ها متناسب با تحولات صورت گرفته در ماه ‌های اخیر هستند. لازم به یاداوری است که بیشتر شرکت های خودرو سازی بورسی به خصوص ایران خودرو در صورت های مالی ۶ ماهه خود زیان پیش بینی کرده بودند که این موضوع تاثیری بر رشد این گروه نداشت.

بانک ملت روز دو شنبه شاهد تشدید تقاضا بود. حقیقی های بورسی امروز حدود ۱۵۰ میلیون سهم از “وبملت” خریداری کردند. همچنین بیشترین خرید حقیقی ها در نماد شرکت بانک ملت بود. لازم به ذکر است روز دو شنبه برای دومین روز متوالی سبز پوش بود اما در هفته گذشته شاهد ریزش یک درصدی بازار سهام بودیم. لازم به ذکر است گروه بانک نیز در روز دوشنبه شاهد رشد ۳٫۵ درصدی بودند.

مرتضی ابراهیمی

ایمیل: news.morteza@gmail.com وبلاگ: http://economy-communications.blog.ir

نظرات شما

×

Comments are closed.