تردد کشتی‌های ایرانی به ۸ بندر بزرگ اروپایی؛ ورود ۱۷ خط بزرگ دنیا به بنادر ایران

پسابرجام از زبان مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی

محمد سعید نژاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امروز بسیاری از مؤسسات رده‌بندی برای همکاری با ما اعلام آمادگی کرده‌اند، بنابراین در مورد مؤسسات رده‌بندی، مشکل کشتی‌‌های ما حل شده و به تبعیت از آن مشکلات بیمه کشتی‌‌ها هم رفع شده و عملیات حمل و نقل رونق گرفته است.

محمد سعیدنژاد‌ در پاسخ به سؤالی درباره محدودیت‌‌های بین‌المللی مالی و بانکی در بنادر ایران، بیان کرد: در حال حاضر در بنادر ایران هیچ گونه محدودیت و مسائل تحریم نداریم، امروز ‌‌خطوط کشتیرانی دنیا در حال رفت و آمد به بنادر ایران هستند‌ و مبادله کالا انجام می‌شود و به موقع‌ هم پول دریافت می‌کنند.

به گزارش فارس، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: در حال حاضر ۱۷ خط بزرگ دنیا به بنادر ایران آمده‌‌اند و این نشان می‌دهد که در بنادر، ما با مشکل و محدودیت مالی مواجه نیستیم.

سعیدنژاد همچنین با رد مشکلات بیمه‌ای‌ کشتی‌های ایرانی گفت: وقتی ادعا می‌شود امروز در بنادر و کشتیرانی دچار مشکل نیستیم، یعنی سه مشکل اساسی را برطرف کرده‌ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به فعالیت مؤسسات رده‌بندی در کشور، اظهار داشت: حمل کالا با یک کشتی‌ ابتدا نیازمند تأیید آن کشتی است، آن کشتی برای تأیید نیازمند بیمه است و بیمه هم باید کشتی را از نظر سلامت فنی تأیید کند که این معاینه فنی را مؤسسات رده‌بندی انجام می‌‌دهند؛ مؤسسات رده‌بندی بین‌المللی زمانی که شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی دچار تحریم بودند، وارد نمی‌شدند و این وظایف خود را به دلیل محدودیت‌های سوئیفت انجام نمی‌دادند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اما امروز بسیاری از مؤسسات رده‌بندی برای همکاری با ما اعلام آمادگی کرده‌اند و بازاریابی‌‌هایی هم داشته‌‌اند، بنابراین در مورد مؤسسات رده‌بندی، مشکل کشتی‌‌های ما حل شده است و به تبعیت از آن مشکلات بیمه کشتی‌‌ها هم رفع شده است و به تبعیت آن عملیات حمل و نقل رونق گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: امروز کشتی‌های ما به ۸ بندر بزرگ اروپایی تردد دارند و در صورت وجود تقاضای حمل و نقل کالا، این امکان فراهم است که کشتی‌های ایرانی به دیگر بنادر بین‌المللی هم‌ تردد ‌کنند.

نظرات شما

×

Comments are closed.